moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
31 medali marynarzy i rezerwistów na torze kolarskim

Bardzo się cieszę się i jestem dumny z tego, że podczas mistrzostw Polski w kolarstwie torowym w większości konkurencji na podium stanęli reprezentanci Wojskowego Zespołu Sportowego w Gdyni oraz żołnierze rezerwy – mówi st. chor. sztab. mar. Robert Rapsiewicz. Na torze w Pruszkowie marynarze i rezerwiści wywalczyli 31 medali, w tym 10 złotych i 13 srebrnych.

Chorąży Rapsiewicz, trener-koordynator reprezentacji Wojska Polskiego w kolarstwie, na co dzień pracuje w gdyńskim WZS. Dlatego najbardziej ucieszyły go medale zdobyte przez marynarzy: Alana Banaszka i Damiana Sławka. – W 1972 i 1973 roku, na początku swojej kolarskiej kariery, tytuły mistrza i wicemistrza Polski na torze zdobywał st. chor. sztab. mar. w st. spocz. Tadeusz Mytnik. Przypomnę, że ten najbardziej znany marynarz ścigający się na rowerze największe sukcesy odniósł na szosie. W wyścigu drużynowym na czas był wicemistrzem olimpijskim i dwukrotnym mistrzem świata – mówi szkoleniowiec. I dodaje: – Liczę na to, że marynarze z gdyńskiego WZS pójdą w ślady kolarza z Wojskowego Klubu Sportowego Flota.

Mar. Alan Banaszek na torze w Pruszkowie wywalczył aż sześć medali. Tytuły mistrzowskie zdobył: w wyścigu drużynowym (wraz z nim drużynę Mazowsze Serce Polski reprezentowali: szer. rez. Daniel Staniszewski, Norbert Banaszek i Tobiasz Pawlak), punktowym i madisonie (w parze z szer. rez. Danielem Staniszewskim). Natomiast srebro wywalczył w omnium i wyścigu australijskim, a brąz w scratchu. Staniszewski zdobył też medale w rywalizacji indywidualnej: dwa złote – w omnium i wyścigu na 4 km oraz dwa srebrne – w scratchu i wyścigu punktowym.

Z kolei mar. Damian Sławek był drugi w madisonie (w parze z szer. rez. Bartoszem Rudykiem), trzeci w wyścigu na 4 km oraz australijskim. Partner Sławka z madisona na początku października złożył przysięgę wojskową, a przed kilkoma dniami wywalczył dwa medale na młodzieżowych mistrzostwach Europy na torze: był pierwszy w scratchu i trzeci w madisonie (w parze z Filipem Prokopyszynem). – Bartkowi Rudykowi najwyraźniej posłużyło przeszkolenie wojskowe. Niespełna dwa tygodnie po jego zakończeniu znakomicie spisał się na mistrzostwach Europy we Włoszech – podkreśla chorąży Robert Rapsiewicz.

REKLAMA

Oprócz szer. rez. Bartosza Rudyka i szer. rez. Daniela Staniszewskiego medale w Pruszkowie wywalczyło pięcioro żołnierzy rezerwy. Tytuły mistrzowskie zdobyli: trzy – szer. rez. Urszula Łoś (w wyścigu na 250 m ze startu zatrzymanego, w sprincie i na 500 m), po jednym – szer. rez. Marlena Karwacka (w sprincie drużynowym z koleżankami z Klubu Kolarskiego Ziemia Darłowska) i szer. rez. Szymon Krawczyk (w scratchu). Natomiast tytuły wicemistrzowskie wywalczyli: trzy – szer. rez. Marlena Karwacka (w wyścigu na 250 m ze startu zatrzymanego, w sprincie i w wyścigu na 500 m), po dwa – szer. rez. Nikol Płosaj (w wyścigu drużynowym z koleżankami z Uczniowskiego Klubu Sportowego Jedynka Kórnik oraz w madisonie w parze z Łucją Pietrzak) i szer. rez. Szymon Krawczyk (w wyścigu na 4 km oraz drużynowym – z kolegami z CCC Development Team). Z kolei na trzecim stopniu podium stanęli: szer. rez. Nikol Płosaj (była trzecia w wyścigu punktowym), szer. rez. Marta Jaskulska (omnium i wyścig australijski), szer. rez. Urszula Łoś (keirin) oraz szer. rez. Szymon Krawczyk (madison – w parze z Damianem Papierskim). 

Jacek Szustakowski

autor zdjęć: archiwum Jacka Szustakowskiego

dodaj komentarz

komentarze


Jakie zmiany w mundurówce?
 
Ukraiński kurs na Zachód
Wojsko – plan na życie
Prezydent Duda: współpraca wojskowa z USA ponad polityką
Żołnierze na froncie walk z COVID-19
Armia Fight Night znów w akcji
Żołnierze testują nauczycieli
WBH upublicznia swoje archiwa
Mjr Tarnawski skończył 100 lat!
Niebawem ruszą szczepienia żołnierzy
Ferie z gwiazdami sportu
Dama odeszła do historii
Kombatanci mogą liczyć na terytorialsów
Kierunek Turcja, czyli nowa misja polskich żołnierzy
Symulator Orlika w Dęblinie
Drewniany koń, czyli skok ku wolności
Komisje sejmowe o umowie z USA
Zmiany w dodatkowym wynagrodzeniu
155 mm dla US Army
Kierunek: Litwa
VIII zmiana PKW gotowa na misję
Żydzi od Andersa
Więcej cywilów z szansą na kaprala
NATO o przyszłości misji w Iraku i Afganistanie
Większość złotych medali dla żołnierzy-pływaków
Amerykanie odmładzają F-16
Obrady ministrów obrony NATO
Klub Złotej Rybki – uratowani z wody
We Never Stop
Płk prof. Rękas – Działa, a nie marzy
Daglezje na większe przeprawy
Pustynna burza wokół Husajna
Będą zmiany w „Regulaminie ogólnym”
Jest Warszawa
Symulator na szerokie wody
Pancerniacy ćwiczyli z niemiecką armią
Międzynarodowy Elbląg
Na straży niebieskiej linii
Krotony w akcji
Laserowa artyleria US Army
Dowództwo 6 Mazowieckiej BOT jest w Radomiu
Komandosi znad Garigliano
Na rozgrzewkę – zapasy
Kuźnie oficerskich kadr
Malutka na poligonie
Pandemię pokonamy szczepieniami
„Do tego dzieła potrzeba wszystkich sił i wszystkich serc”
Leopardy 2PL ćwiczą na poligonie
Lotnicy z pomocą humanitarną dla Libanu
Nowe zasady wynagradzania za służbę przygotowawczą
Buzdygany dla najlepszych
Pseudonim Żmudzin, Polak-rewolucjonista
Agenci wywiadu na bobslejach
Zmiana w unijnej misji we Włoszech
Admirał Bauer nowym szefem Komitetu Wojskowego NATO
Kolebka biathlonu w rozbudowie
Treningi z gwiazdami zakończone, ale ćwiczcie dalej sami!
Polak w służbie Jej Królewskiej Mości
(Nie)olimpijski sezon udany dla żołnierzy
Kutno w sieci LogHubs
Co musi umieć kierowca czołgu
Jakie zmiany w umundurowaniu?
Komitet Wojskowy NATO o pandemii

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO