moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Szer. Karolina Bosiek mistrzynią Europy

Trzy tygodnie temu panczenistka Karolina Bosiek podpisała kontrakt z armią i już jako reprezentantka Wojska Polskiego wywalczyła tytuł mistrzyni Europy w sprincie drużynowym. Po złoto pobiegła wraz z Kają Ziomek i Andżeliką Wójcik. Zawodniczki zdobyły pierwszy w historii polskiego łyżwiarstwa szybkiego złoty medal mistrzostw Europy.

Łyżwiarze szybcy o medale mistrzostw Starego Kontynentu rywalizowali w Holandii, na torze w Heerenveen. Reprezentanci Polski wywalczyli trzy medale: dwa złote i brązowy. W klasyfikacji medalowej mistrzostw Biało-Czerwoni uplasowali się na drugiej pozycji – tuż za gospodarzami czempionatu, a przed Belgami. Poza drużyną sprinterek na podium stanęli: Piotr Michalski (zdobył złoto w biegu na 500 m) oraz drużyna sprinterów w składzie: Michalski, Damian Żurek i Marek Kania.

Drużyna sprinterek, która jako pierwsza stanęła na podium w Heerenveen, zdobyła pierwszy w historii polskiego łyżwiarstwa szybkiego złoty medal mistrzostw Europy. Polki triumfowały z czasem 1 min 27,265 s. Srebro zdobyły Białorusinki (1 min 31,183 s), a brąz Norweżki (1 min 31,438 s). Warto zaznaczyć, że reprezentantki Polski w ostatniej chwili musiały zmienić skład. Ponieważ testy wykazały, że Natalia Jabrzyk jest zakażona koronawirusem, na kwarantannę została odesłana także Natalia Czerwonka, która miała pobiec w drużynie sprinterek. Zamiast niej wystartowała Karolina Bosiek. Ziomek i Wójcik idealnie poprowadziły koleżankę, która na ostatnim okrążeniu utrzymała wysokie tempo i zapewniła drużynie złoto.

REKLAMA

– Bardzo się cieszę z udanego debiutu Karoliny w barwach Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego. Jest mocnym punktem polskiej reprezentacji i mam nadzieję, że szczyt jej formy przyjdzie za miesiąc na igrzyska olimpijskie w Pekinie – mówi płk Tomasz Bartkowiak, szef CWZS. Oficer przyznał, że szer. Karolina Bosiek nieprzypadkowo trafiła do kierowanej przez niego jednostki. – Na poprzednich zimowych igrzyskach w Pjongczang w 2018 roku była najmłodszą polską olimpijką. Ma niespełna 22 lata i jest ambitną zawodniczką z dużymi perspektywami. Właśnie młodych i ambitnych sportowców, którzy w ciągu 4–6 lat mogą osiągnąć najlepsze wyniki, zamierzamy otoczyć naszą opieką – dodaje szef CWZS.

Szer. Karolina Bosiek na torze w Heerenveen zajęła również szóste miejsce w biegu drużynowym (biegła z Kają Ziomek i Magdaleną Czyszczoń), siódme w biegu na 1000 m i ósme w biegu ze startu wspólnego. Po tym ostatnim powiedziała, że uważa go za dobry: „Pomimo tych dwóch wcześniejszych biegów czułam się świetnie, choć może na dwie rundy do końca troszkę zabrakło mi przede wszystkim pewności, że mogę się utrzymać w czołówce i trochę straciłam. Nad tym jednak pracuję i mam nadzieję, że szczęście dopisze mi w odpowiednim momencie”.

Panczenistka z CWZS na co dzień trenuje w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim. Jest zawodniczką miejscowego Klubu Sportowego Pilica. Poza zdobytym właśnie tytułem mistrzyni Europy w swojej kolekcji ma pięć medali mistrzostw świata juniorów: dwa srebrne (w biegu masowym i biegu na 1500 m) oraz trzy brązowe (dwa w sprincie drużynowym i jeden w biegu na 1000 m).

SZUS

autor zdjęć: Rafał Oleksiewicz/PZŁS

dodaj komentarz

komentarze


Porozumienie WOT i PKP
 
Więcej sprzętu z USA dla polskiego wojska
„Black Swan”, czyli specjalsi z Gliwic na Węgrzech
Ukraina: garnizon Mariupol wykonał swoje zadanie
F-15 w Łasku
Jakie zasady stypendiów dla studentów?
Przeprawa przez Wisłę
Nowe plany modernizacji i miliardy na obronność
Coraz więcej Rosomaków w armii
„Zdrowy pilot” – nowy projekt dla żołnierzy
Polacy na Monte Cassino
Lotnicza strona „Defendera”
Prezydent Duda w ukraińskim parlamencie
Droga ku liczniejszej armii
Amerykańskie F-15 w Polsce
Trzecia zmiana jedzie do Turcji
Uratować życie na polu walki
Rakietowa rewolucja
Ottokar przyspiesza
Spotkaj się ze specjalsami
Powstaje Fundusz Wsparcia Sił Zbrojnych
Sukces eksportowy PGZ, czyli Groty w Afryce
Aktualizacja Pustelnika
Symboliczne lwowskie pojednanie
#GranicaDezinformacji
Konkurs Rejewskiego po raz czwarty
Niezapomniany wódz spod Monte Cassino
„Defender” desantował się w Orzyszu
Zapaśnicy i chodziarz z ośmioma medalami
Więcej pieniędzy na zapomogi
Ćwiczenia „Renegade/Sarex ’22” – czas na wnioski
Dobrowolna służba wojskowa – poznaj zasady!
Ukraina potrzebuje silniejszego wsparcia
Kolejne szkoły stawiają na OPW
Coraz więcej powietrznych alarmów bojowych
Gotowi na pojedynek!
Minister o zmianach w wojsku
Defence24 Day o bezpieczeństwie
Przewrót majowy
Wielki dzień dla polskiego wojska
Tureckie „nie” w sprawie rozszerzenia NATO
Pomysłów nie brakuje
Pierwsi mistrzowie Wojska Polskiego w wieloboju żołnierskim
Pamiętamy o bohaterach
Ochotnicy do wojska
Raport podkomisji smoleńskiej
Jeszcze więcej OPW
Passex z sojusznikami
Kolejne zakupy dla Wojska Polskiego?
Kolejne baterie „Wisły”
Resortowe kolonie i obozy
Sukcesy żołnierzy w Limie i Seulu
Ukraina wyklucza ustępstwa
„Defender” otworzył ogień
Polsko-francuska współpraca na poligonie
Polscy żołnierze na podium
PKW Orlik wrócił do domu
Bitwa o Kamień Stołpecki
Haniebny wyrok, niezasłużona śmierć

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów SiÅ‚ Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów SiÅ‚ Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO