moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
11 medali kajakarek w mundurach

Pięć kajakarek z Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego wywalczyło 11 medali na 85. Mistrzostwach Polski Seniorów w Sprincie Kajakowym. Na torze regatowym w Bydgoszczy najlepiej spisała się st. szer. Dominika Putto, która zdobyła trzy złote medale i srebrny. Na najwyższym stopniu podium – dwukrotnie – stanęły również szer. Helena Wiśniewska i szer. Katarzyna Kołodziejczyk.


Zdjęcie ilustracyjne

Centralny Wojskowy Zespół Sportowy ma w swoich szeregach pięć zawodniczek, które uprawiają kajakarstwo. Wszystkie walczyły o medale mistrzostw Polski i wszystkie stanęły na podium w Bydgoszczy. W komplecie rywalizowały też w jednym finale w wyścigu jedynek na dystansie 500 m. Reprezentantki CWZS-u zajęły w nim cztery pierwsze miejsca. Triumfowała, z czasem 1 min 56,96 s, st. szer. Dominika Putto. Na drugiej pozycji finiszowała szer. Karolina Naja (była wolniejsza od zwyciężczyni o 0,568 s), na trzeciej – szer. Helena Wiśniewska (0,760 s), a na czwartej – szer. Anna Puławska (1,316 s). Na siódmym miejscu natomiast sklasyfikowano szer. Katarzynę Kołodziejczyk (3,420 s).

– Bardzo się cieszę, że wszystkie nasze kajakarki stanęły na podium krajowego czempionatu. Potwierdziły również dobrą formę przed mistrzostwami świata w Kanadzie i mistrzostwami Europy w Niemczech. Mam nadzieję, że za miesiąc ta forma będzie jeszcze wyższa i z Halifaksu, a potem z Monachium nadejdą do nas pomyślne wieści o starcie polskiej reprezentacji – mówi kmdr por. Janusz Porzycz, pełniący obowiązki szef Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego.

REKLAMA

Zwyciężczyni emocjonującego wyścigu jedynek na 500 m, st. szer. Dominika Putto, wróciła z Bydgoszczy jeszcze z dwoma złotymi medalami i jednym srebrnym. Tytuły mistrzowskie zdobyła w dwójkach na dystansie 200 m (wraz z szer. Katarzyną Kołodziejczyk) oraz w czwórkach na 500 m (z Kołodziejczyk oraz z Sandrą Ostrowską i szer. Heleną Wiśniewską). Srebro natomiast wywalczyła z szer. Kołodziejczyk w wyścigu dwójek na 1000 m. Co ciekawe, w zwycięskiej czwórce reprezentującej barwy Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego Zawisza Stowarzyszenie Kajakowe płynęły dwie laureatki plebiscytu na najpopularniejszych sportowców Wojska Polskiego, organizowanego przez redakcję portalu polska-zbrojna.pl: st. szer. Dominika Putto i szer. Helena Wiśniewska. Obie nagrodzono w kategorii „Nadzieja sportu wojskowego”: Putto (pod panieńskim nazwiskiem Włodarczyk) za sukcesy odniesione w 2017 roku, a Wiśniewską za wyniki z 2018 roku.

Poza st. szer. Dominiką Putto, z reprezentantek CWZS-u złote medale na czempionacie w Bydgoszczy zdobyły jeszcze wspomniane szer. Helena Wiśniewska i szer. Katarzyna Kołodziejczyk. Wiśniewska do złota w czwórkach dołożyła jeszcze złoto w dwójkach na 500 m (płynęła z Sandrą Ostrowską). Ponadto oprócz dwóch złotych medali wywalczyła też po jednym srebrnym i brązowym. Druga była w finale wyścigu jedynek na 200 m, a trzecia w jedynkach na 500 m. Kołodziejczyk natomiast zdobyła złoto w czwórkach na 500 m i dwójkach na 200 m oraz srebro w dwójkach na 1000 m.

Szer. Karolina Naja i szer. Anna Puławska do CWZS-u trafiły w ramach programu „Akcja rekrutacja”. Srebrne medalistki tokijskich igrzysk w konkurencji K-2 500 m i brązowe w K-4 500 m, na krajowym czempionacie w Bydgoszczy stanęły cztery razy na podium. Karolina Naja była druga w finale jedynek na 500 m oraz w finale dwójek na 500 m (płynęła razem z Małgorzatą Puławską – koleżanką klubową z poznańskiej Posnanii). Anna Puławska natomiast zdobyła dwa brązowe medale: w jedynkach na 200 m i dwójkach na 500 m (w klubowej osadzie AZS AWF Gorzów z Julią Olszewską).

SZUS

autor zdjęć: PKOl

dodaj komentarz

komentarze


Terytorialsi w obronie stolicy
 
Raptory lecą do Polski
WOT zacieśnia współpracę z Pocztą Polską
Zwiad ze spadochronem
Powrót do korzeni
Rosyjskie rakiety spadły na Odessę
Jak zostać żołnierzem zawodowym
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Trzecia zmiana jedzie do Turcji
Rada Bezpieczeństwa Narodowego po szczycie NATO
O jeden most za daleko?
„Z miłości do Ojczyzny”. Zbigniew Rylski „Brzoza”
Żelazna Dywizja z nowym dowódcą
Absolwenci klas mundurowych złożyli przysięgę
Kolektywna obrona to priorytet
Ostatni rozdział generała
Operacja „Śluza”
Pancerniacy rozpoczynają szkolenie
Kolejni ochotnicy dobrowolnej służby
Rozkaz ludobójstwa
„Z miłości do Ojczyzny”. Stanisław Lipiński „Kadet”
Gwiazdy Diamentowej Ligi w Chorzowie
Ćwiczenia śmigłowców z Inowrocławia
Desant do Jeziora Żywieckiego
Śladem profesjonalistów
Pożegnanie z Iskrą
O pomocy dla Ukrainy
Wojskowy prawnik pomoże żołnierzom
Awanse generalskie na Święto Wojska Polskiego
Wojsko świętuje, przyłącz się!
1 Kadrowa idzie w bój
Proces krakowski na polityczne zamówienie
Sukcesy żołnierzy w kajakarstwie, strzelectwie i biegach
Dobrowolna służba wojskowa – poznaj zasady!
Akademia Abrams ruszyła!
Kask weterana może być twój!
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Raptory już w Polsce
Nowy dowódca 18 Dywizji
Wyjście z cienia
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Przełomowy szczyt
Wizyta w PKW Łotwa
Uratować rannego!
AFN uderzył w Kołobrzegu
Polskie szpadzistki trzecie na świecie
Zapraszamy na wirtualny spacer na Monte Cassino
Ppłk Sławomir Kędzierski: najważniejszy jest sukces drużyny
Natowskie ćwiczenia 400 mil od Odessy
Przemysł idzie w OPL
Wojsko pomoże w ratowaniu Odry
Kontraktowi mogą wycofać rezygnację
Szkolenie na klifie
Wymiana ciosów w Ukrainie
Czy po szczycie NATO Polska jest bezpieczniejsza?
„Biorą inni, bierzmy i my”
NATO zmienia priorytety
Armata nowej generacji dla Kormoranów
Włoscy lotnicy w Malborku
Polskie „tak” dla nowych członków NATO
CASA na pomoc rannym w wypadku

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO