moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Na ostatniej zbiórce

Osiemnastu oficerów Dowództwa Sił Powietrznych po raz ostatni wystąpiło – jako czynni żołnierze – w mundurach galowych. 31 stycznia będzie dla nich ostatnim dniem służby, postanowili odejść do rezerwy.

Szeregi lotników opuszczą z Dowództwa Sił Powietrznych: generał brygady pilot Stefan Rutkowski (szef wojsk lotniczych – zastępca szefa szkolenia), pułkownicy: Stanisław Babiarz (szef Oddziału Zastosowania Bojowego w Szefostwie Wojsk Radiotechnicznych), Marek Drumowski (zastępca szefa Zarządu Dowodzenia i Łączności A-6), Maciej Kokociński (szef Oddziału Organizacji Dowodzenia w Zarządzie A-6), Szymon Kobiela (szef Oddziału Planowania Materiałowego w Zarządzie Planowania Logistycznego A-4), Piotr Krzemiński (szef Oddziału Łączności Radiowej i Ubezpieczenia Lotów w A-6), Piotr Radziemski (szef Oddziału Kontaktów Zagranicznych w Zarządzie Operacji Lotniczych), Wojciech Rak (szef Oddziału Zastosowania Bojowego w Szefostwie Wojsk Obrony Przeciwlotniczej), Krzysztof Szopiński (szef Oddziału Służby Wysokościowo-Ratowniczej w SWL), Waldemar Ząbek (szef Oddziału Szkolenia w Szefostwie Szkolenia) oraz podpułkownicy: Jacek Dufek (Oddział Organizacji Dowodzenia w A-6), Zbigniew Kłys (szef Wydziału Ochrony Informacji Niejawnych i Systemów Teleinformatycznych w POIN), Janusz Koliński (szef Wydziału Topograficznego w Zarządzie Rozpoznania i Walki Elektronicznej A-2), Janusz Stąporek (Oddział Wojsk OPL w Szefostwie WOPLiRt) i Paweł Szczukocki (Oddział Organizacyjny Zarządu Zasobów Osobowych A-1), a także majorowie: pilot Andrzej Borowy (oddelegowany z rezerwy kadrowej MON), Marek Kurpis (Oddział Szkolenia SIL w SWL) i Jarosław Medaj (Wydział Uzbrojenia i Sprzętu w Zarządzie A-2).

REKLAMA

Odchodzących na emeryturę pożegnali dowódca SP generał broni pilot Lech Majewski, kierownicza kadra DSP, dyrektor Departamentu Polityki Zbrojeniowej generał dywizji pilot Leszek Cwojdziński i rektor-komendant WSOP generał brygady pilot Jan Rajchel, a także współpracownicy z zarządów i oddziałów.

Generał Majewski wręczył im listy gratulacyjne i upominki, a generałowi Rutkowskiemu przyznany przez ministra kordzik honorowy. Dowódca Sił Powietrznych życzył żegnanym sukcesów na cywilnej drodze życia, zachęcał do pozostania członkami lotniczej rodziny i prosił o przekazanie podziękowań rodzinom za ich wyrozumiałość w towarzyszeniu żołnierskiej karierze mężów i ojców. Szczególnie słowa uznania skierował do generała Rutkowskiego, przedstawiając przebieg jego służby. Przyznał, że Siły Powietrzne tracą utalentowanego pilota, instruktora i dowódcę, ale wychował i wyszkolił on grono następców, którzy będą kontynuowali sprawy prowadzone przez odchodzącego ze służby szefa wojsk lotniczych.

W imieniu kończących służbę za wspólnie spędzone lata podziękował właśnie generał Rutkowski. – W ostatnich latach udało się stworzyć zespół specjalistów, który ustabilizował sytuację w Siłach Powietrznych i zadbał o to, aby funkcjonowały one bezpiecznie. Dziękuję generałowi Majewskiemu oraz wszystkim współpracownikom za to, co udało nam się zrobić. Życzę dalszej bezpiecznej służby.

Po przemówieniach obecni na zbiórce stanęli do „rodzinnego” zdjęcia z kierowniczą kadrą DSP, następnie wpisali się do księgi pamiątkowej dowództwa, po czym nastąpiło osobiste składanie życzeń i podziękowań odchodzącym do rezerwy oficerom.

Źródło: ppłk Artur Goławski/ DSP

PZ

autor zdjęć: Anna Rudnicka

dodaj komentarz

komentarze


Meta podsumowała komandoskie biegi
 
Komisje sejmowe o umowie z USA
Krok po kroku do cyberwojska
Symulator Orlika w Dęblinie
Jakie zmiany w mundurówce?
Trudny egzamin przed misją
MMA w 23 Bazie Lotnictwa Taktycznego
Nurkowie w głębinach
Najlepsi wśród „górali”
Kwalifikacja odbędzie się …
WBH upublicznia swoje archiwa
Komandosi znad Garigliano
Laserowa artyleria US Army
Prezydent Duda: współpraca wojskowa z USA ponad polityką
NATO o przyszłości misji w Iraku i Afganistanie
Komitet Wojskowy NATO o pandemii
Kolebka biathlonu w rozbudowie
Trudny rok na misjach
IBCS dla Polski
Będą zmiany w „Regulaminie ogólnym”
Taktyka w Górach Izerskich
Jest Warszawa
Jak 8 Dywizja Piechoty czyniła się elitarną
Kutno w sieci LogHubs
Kuźnie oficerskich kadr
Niebawem ruszą szczepienia żołnierzy
155 mm dla US Army
Pustynna burza wokół Husajna
Jakie zmiany w umundurowaniu?
Zmiany w dodatkowym wynagrodzeniu
Kolejny dzień walki z koronawirusem
Admirał Bauer nowym szefem Komitetu Wojskowego NATO
Szpital tymczasowy na Okęciu jest już gotowy
VIII zmiana PKW gotowa na misję
Nowe zasady wynagradzania za służbę przygotowawczą
Amerykanie odmładzają F-16
Dama odeszła do historii
Bohaterowie z 5 Pułku Artylerii
Hartowanie spadochroniarzy
Na rozgrzewkę – zapasy
Wojsko – plan na życie
Na straży niebieskiej linii
Saperzy zimą otworzą ogień
Zmiana w unijnej misji we Włoszech
Obrady ministrów obrony NATO
Żołnierz po raz dziewiąty mistrzem Polski „błotniaków”
Ukraiński kurs na Zachód
Treningi z gwiazdami zakończone, ale ćwiczcie dalej sami!
(Nie)olimpijski sezon udany dla żołnierzy
Kosmiczne inwestycje w Warszawie
Wojsko walczy z COVID-19
Armia Fight Night znów w akcji
„Tarzan” wróci do domu
Kandydaci na nurków szkolą się w Gdyni
Powstali przeciw carskiej potędze
Żydzi od Andersa

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO