moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Pożegnanie w poznańskim Centrum Szkolenia

W Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu pożegnano żołnierzy odchodzących do innych jednostek, a także tych, którzy zakończyli swoją służbę w wojsku.

Z Centrum do Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych odeszło czterech podoficerów: starszy sierżant Mariusz Frątczak, starszy sierżant Janusz Kościecha, sierżant Tomasz Orłowski i sierżant Marcin Rejek. Z mundurem natomiast pożegnało się ośmiu żołnierzy.

Komendant Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych pułkownik Piotr Kriese podziękował odchodzącym żołnierzom za lata służby, za odpowiedzialne, wzorowe wykonywanie obowiązków i powierzanych zadań. Życzył im powodzenia w realizacji planów i przyszłych życiowych wyzwań.

Odchodzący złożyli wpisy w Kronice Centrum. Zostali pożegnani przez koleżanki i kolegów, z którymi przez wiele lat współpracowali.

Po latach oddanej i wzorowej służby z mundurem pożegnało się ośmiu żołnierzy.

Po 32 latach służbę wojskową zakończył podpułkownik Zdzisław Radosz. Swoją drogę wojskową rozpoczął w 25 Pułku Zmechanizowanym na stanowisku dowódcy plutonu rozpoznawczego. Następnie pełnił służbę na stanowiskach: dowódcy plutonu kompanii szkolnej, starszego oficera organizacyjno-kadrowego, oficera i starszego oficera wydziału kadr, kierownika sekcji organizacyjno-kadrowej oraz starszego oficera oddziału kadr i wydziału personalnego w 25 Pułku Zmechanizowanym, 10 Dywizji Zmechanizowanej, 5 Brygadzie Pancernej i Śląskim Okręgu Wojskowym. Od 2002 roku służył w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych jako szef Wydziału Personalno-Wychowawczego. Od lipca 2007 roku podpułkownik Radosz służył jako szef Wydziału Personalnego i na tym stanowisku zakończył zawodową służbę wojskową.

Z CSWL odszedł także major Robert Soszyński. Zawodową służbę wojskową rozpoczął w 1990 roku w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Pancernych w Poznaniu na stanowisku dowódcy plutonu podchorążych. W latach 1992–1994 służył w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu na stanowisku dowódcy plutonu SPR. W ciągu następnych 8 lat służby w WSO im. Stefana Czarnieckiego obejmował kolejne stanowiska jako dowódca plutonu SPR i batalionu podchorążych, dowódca kompanii Szkoły Chorążych oraz wykładowca Zespołu Pracowników Dydaktycznych. Od października 2002 roku major Soszyński służył w CSWL jako wykładowca Zespołu Pracowników Dydaktycznych i od lipca 2004 roku jako kierownik Cyklu Szkolenia Ogniowego.

Major Włodzimierz Wojtczak zawodową służbę wojskową rozpoczął w 1987 roku w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Pancernych na stanowisku dowódcy plutonu transporterów opancerzonych. W latach 1992–1994 służył w CSWL na stanowisku dowódcy plutonu kompanii transporterów opancerzonych. Następnie służył w WSO im. Stefana Czarnieckiego na stanowisku instruktora i wykładowcy Zakładu Pracowników Dydaktycznych. Od września 2002 roku służył WSOWL na stanowisku wykładowcy Zespołu Pracowników Dydaktycznych. Od grudnia 2010 roku major Wojtczak znajdował się w rezerwie kadrowej dyrektora Departamentu Kadr i z dniem 31.01.2013 roku zostaje przeniesiony do rezerwy wskutek upływu terminu wypowiedzenia stosunku służbowego zawodowej służby wojskowej.

Młodszy chorąży sztabowy Sławomir Bociek zawodową służbę wojskową rozpoczął w 1991 roku w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Pancernych na stanowisku dowódcy plutonu zabezpieczenia inżynieryjnego. Kolejne stanowiska służbowe dowódcy plutonu zabezpieczenia inżynieryjnego, instruktora i starszego instruktora Zespołu Pracowników Dydaktycznych i Pomocniczych, podoficera-specjalisty Zespołu Pracowników Dydaktycznych i Cyklu Taktyki zajmował w WSO im. Stefana Czarnieckiego i CSWL w Poznaniu. Od maja 2012 roku służył jako młodszy podoficer specjalista Cyklu Taktyki i na tym stanowisku zakończył zawodową służbę wojskową.

Młodszy chorąży sztabowy Bogdan Konrady zawodową służbę wojskową rozpoczął w 1989 roku w 29 Pułku Czołgów Średnich na stanowisku szefa kompanii czołgów. Od sierpnia 1990 roku służył w 120 Husarskim Pułku Zmechanizowanym i w 10 Brygadzie Kawalerii Pancernej, gdzie zajmował stanowiska szefa kompanii czołgów, dowódcy plutonu zaopatrzenia, chorążego sekcji logistycznej i chorążego sekcji operacyjnej. Od stycznia 2004 roku służył w CSWL jako instruktor kursu kandydatów na żołnierzy zawodowych, kierownik grupy SPR, kierownik i dowódca kursu specjalistów SMS. Od 2009 roku służył w Centrum jako szef kompanii szkolnej Ośrodka Szkolenia Specjalistycznego i na tym stanowisku zakończył zawodową służbę wojskową.

Starszy chorąży Tomasz Matyszkiewicz zawodową służbę wojskową rozpoczął w 1995 roku w 9 Brygadzie Zmechanizowanej na stanowisku dowódcy plutonu rozpoznawczego. Od 1998 roku służył w WSO im. Stefana Czarnieckiego i w CSWL jako chorąży i podoficer Sekcji Planowania i Programowania Wydziału Dydaktycznego. Chorąży Matyszkiewicz zawodową służbę wojskową zakończył na stanowisku młodszego podoficera specjalisty Sekcji Planowania i Programowania.

Chorąży Cezary Pawłowski zawodową służbę wojskową rozpoczął w 1995 roku w 2 Dywizji Zmechanizowanej na stanowisku kierownika magazynu plutonu transportowego. Kolejne stanowiska dowódcy plutonu remontowego i transportowego, technika-instruktora kompanii pojazdów szkolnych, kierownika obsługi i szefa grupy remontowej zajmował w 12 Brygadzie Kawalerii Pancernej, Centrum Szkolenia Czołgowo-Samochodowego i CSWL. Od kwietnia 2009 roku służył w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych jako dowódca plutonu remontowego w batalionie zabezpieczenia szkolenia.

Starszy szeregowy Sebastian Łyduch zawodową służbę wojskową rozpoczął w sierpniu 2008 roku w 3 Pułku Przeciwlotniczym na stanowisku kierowcy elektromechanika. Od marca do września 2008 roku uczestniczył w misji Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Kosowie. Od kwietnia 2009 roku służył w CSWL jako starszy kierowca operator w kompanii zabezpieczenia szkolenia.

Źródło: Jacek Thomas/ CSWL

PZ

autor zdjęć: Jacek Thomas

dodaj komentarz

komentarze


Komunikacja strategiczna to dziś priorytet
 
Jest tylko wspólna wola: bronić się!
Ziemia z misji na pamiątkę
Żołnierze powinni być aktywni w mediach i lokalnie
Będzie więcej szkoleń z pierwszej pomocy
Jaki będzie nowy rok akademicki?
W walce na dwa fronty – bez szans
Oczy specjalsów
Do broni!
W jedynym słusznym kierunku
Srebrna strzała na wschodniej flance
Żołnierze wrócili do Polski
Bogate tradycje pancernego Sulejówka
Srebro sztafety i brąz kajakarek
Rzetelna informacja w cenie!
Żołnierze wyjechali, problemy zostały
Kosmiczne technologie na MSPO
St. sierż. Pelo znów zwycięzcą Połówki Komandosa
Przez sport do wojska!
Śladami walk 2 Korpusu
NATO na tropie dezinformacji
MSPO 2021 - serwis specjalny
Żołnierze z Leźnicy trenują siatkarzy
Zakaz noszenia mundurów podczas protestów
UE o wspólnym bezpieczeństwie
Żołnierze bez testów z WF-u
Zmodernizowany BWP – propozycja z Poznania
W Tokio zgasł olimpijski znicz
Symulator dla kierowców ciężarówek
Trwa operacja „Silne wsparcie”
Baza ofiar zbrodni wołyńskiej
Wojsko dla mediów, media dla wojska
Prestiżowe stanowisko w NATO dla polskiego oficera
Czołgi do ataku!
Wyścig zbrojeń nie ustaje
Szef MON: w XXI wieku fake newsy stały się bronią
Pomnik prawdy o Katyniu
Współpraca i wspólna pamięć
Course on Diplomacy
Biegacze na orientację z Czarnej Dywizji najlepsi
„Ocean 2020”, czyli drony na straży morskich granic
Emerytura wypłacana w … karmie
Defendery w komplecie
Symulator skoków ze spadochronem
Wybierz się na wojskowe studia
Wojskowy żargon tylko w jednostkach
Szczyt NATO w Brukseli – punkt zwrotny dla Sojuszu
Afganistan. Czas wracać do domu
Skok na głęboką wodę
Prosty język to najważniejsza maksyma!
Polscy żołnierze polecą na Islandię
„Ryś”, czyli nowe zadania w nieznanym terenie
Techniki linowe dla wybranych
Misja, w której stawką było życie
„Northern Coasts”, czyli debiut „Kormorana”
Szczyt NATO o zagrożeniach dla bezpieczeństwa
Marynarze z 8 Flotylli na czele zespołu NATO
Srebro dla wytrwałych
Rozwój i wyzwania wojskowej logistyki
Szczyt NATO już w poniedziałek
Dezinformacja – oręż wojny hybrydowej

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO