moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Pożegnanie w 3 Flotylli Okrętów

Kmdr Mirosław Sołtysiak, zastępca dowódcy 3 Flotylli, został szefem Zarządu Dowodzenia i Łączności N-6 Sztabu MW. Służbę w marynarskich mundurach zakończyli natomiast: kmdr Mirosław Łuka, kmdr ppor. Andrzej Kliński i bosman Jacek Majewski.


Pożegnanie marynarzy odbyło się 31 stycznia w 3 Flotylli Okrętów w Gdyni. Odchodzących do rezerwy pożegnał dowódca flotylli kontradmirał Marian Ambroziak. Dowódca podziękował oficerom za sumienną i pełną zaangażowania służbę na rzecz 3 FO oraz Marynarki Wojennej. Złożył im też życzenia dobrego zdrowia, szczęścia i pogody ducha oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Komandorowi Mirosławowi Sołtysiakowi, pełniącemu dotychczas obowiązki zastępcy dowódcy 3 Flotylli Okrętów, kontradmirał Ambroziak życzył marynarskiego szczęścia i dalszych sukcesów zawodowych na nowym stanowisku.

Na zakończenie uroczystości odchodzący do rezerwy marynarze wpisali się do księgi pamiątkowej, a współpracownicy złożyli im życzenia i podziękowali za wspólną służbę i pracę.

*******

Komandor Mirosław Sołtysiak urodził się 16 września 1958 roku w Warszawie. 14 lipca 1977 roku rozpoczął naukę na Wyższej Szkole Marynarki Wojennej w Gdyni. Szkołę ukończył w 1982 roku i rozpoczął służbę na kutrze torpedowym ORP Bitny, a następnie na ORP Oksywie jako dowódca działu, a od 16 lutego 1984 roku jako zastępca dowódcy okrętu. 20 grudnia 1986 roku został wyznaczony na stanowisko dowódcy ORP Puck. Okrętem tym kpt. mar. Mirosław Sołtysiak dowodził do 1989 roku, później został wyznaczony na stanowisko dowódcy grupy organizacyjno-przygotowawczej 1 Dywizjonu Okrętów Rakietowych, aby z dniem 21 lutego 1992 roku objąć obowiązki na stanowisku dowódcy okrętu ORP Orkan. Następnie, od 24 lutego 1994 roku do 5 czerwca 1997 roku, był zastępcą dowódcy grupy okrętów rozpoznawczych, po czym z dniem 6 czerwca tego roku został wyznaczony na stanowisko zastępcy szefa Wydziału Operacyjnego Sztabu 3 Flotylli Okrętów. Obowiązki te pełnił do 26 lipca 1999 roku. 15 sierpnia 1997 roku został mianowany na stopień komandora porucznika. 27 lipca 1999 roku został wyznaczony na stanowisko szefa Wydziału Szkolenia 3 Flotylli Okrętów. Z dniem 31 lipca 2002 roku rozpoczął pełnienie obowiązków na stanowisku starszego oficera w Dowództwie Sojuszniczych Sił Zbrojnych NATO na Atlantyku – SACLANT w Wielkiej Brytanii. Od 17 sierpnia 2005 roku był szefem Wydziału Broni Morskich Szefostwa Szkolenia Morskiego Dowództwa Marynarki Wojennej. 29 stycznia 2007 roku objął obowiązki komendanta KPW Gdynia. 4 sierpnia 2009 roku objął obowiązki na stanowisku zastępcy dowódcy 3 Flotylli Okrętów.

Komandor Mirosław Łuka urodził się w 1956 roku w Chełmie. Jest absolwentem Szkoły Chorążych Służby Uzbrojenia i Elektroniki w Olsztynie (1978) oraz Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Rakietowych i Artylerii w Toruniu (1985). Służbę zawodową rozpoczął w 1978 roku w Bazie Technicznej Marynarki Wojennej, gdzie zajmował stanowiska od dowódcy grupy do dowódcy 6 baterii technicznej (która pod jego dowodzeniem była wielokrotnie wyróżniana jako przodujący pododdział). W 1995 roku po ukończeniu podyplomowych studiów na Politechnice Gdańskiej pełnił obowiązki w dowództwie 3 Flotylli Okrętów. W roku 2004 ukończył studia podyplomowe z zakresu logistyki w Akademii Marynarki Wojennej, a następnie w 2005 roku został skierowany na stanowisko starszego specjalisty Oddziału Planowania Operacyjnego w Dowództwie Operacyjnym. W 2006 r. powrócił do Bazy Technicznej Marynarki Wojennej na stanowisko szefa sztabu – zastępcy dowódcy, a w maju 2008 roku został wyznaczony na stanowisko dowódcy Bazy Technicznej Marynarki Wojennej. Stanowisko to zajmował do czasu rozformowania jednostki.

Komandor podporucznik Andrzej Kliński urodził się 19 lutego 1968 roku w Bytomiu. 24 lipca 1987 roku rozpoczął naukę w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Szkołę ukończył w 1992 roku i rozpoczął służbę w 11 Dywizjonie Ścigaczy w Helu na stanowisku dowódcy działu artylerii i broni podwodnej na ORP Zręczny, a następnie od 1 sierpnia 1994 roku jako zastępca dowódcy okrętu ORP Wytrwały. W 1995 roku zakończył służbę okrętową i został skierowany na stanowisko oficera specjalisty 11 Dywizjonu Ścigaczy, które zajmował do kwietnia 1996 roku. Przez następne 13 lat kontynuował służbę wojskową w JW 3352. W tym okresie wykonywał zadania służbowe zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. W 2002 roku ukończył studia podyplomowe na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego w zakresie prawa pracy. W latach 2003–2004 pełnił służbę w PKW UNIFIL w Libanie. 1 kwietnia 2009 roku został wyznaczony na stanowisko specjalisty Wydziału Organizacyjno-Szkoleniowego 3 Flotylli Okrętów, na którym pełnił służbę do dzisiaj.

Bosman Jacek Majewski urodził się 11 sierpnia 1972 roku w Białogardzie. W 1992 roku został powołany do zasadniczej służby wojskowej, którą odbył na ORP Hutnik. W 1994 roku powołany do służby nadterminowej w specjalności chemik sanitariusz na okręcie rakietowym ORP Rolnik. W 1998 roku skierowany do służby kontraktowej i wyznaczony na stanowisko instruktora – starszego laboranta gabinetów szkoleniowych Pionu Szkoleniowego 3 Flotylli Okrętów. 30 marca 2003 roku rozkazem dowódcy Marynarki Wojennej został powołany do służby stałej. W 2004 roku objął stanowisko instruktora gabinetów szkoleniowych Wydziału Oficerów Flagowych. Ostatnio zajmował stanowisko instruktora Pionu Szkolenia w Dowództwie 3 Flotylli Okrętów.
 
Źródło: kmdr ppor. Radosław Pioch/ 3 FO

PZ

autor zdjęć: kmdr ppor. Radosław Pioch

dodaj komentarz

komentarze


NATO na tropie dezinformacji
 
Srebro dla wytrwałych
Żołnierze wyjechali, problemy zostały
Przez sport do wojska!
Zmodernizowany BWP – propozycja z Poznania
Defendery w komplecie
Żołnierze z Leźnicy trenują siatkarzy
Trwa operacja „Silne wsparcie”
Wojskowy żargon tylko w jednostkach
Srebro sztafety i brąz kajakarek
Rzetelna informacja w cenie!
Oczy specjalsów
Baza ofiar zbrodni wołyńskiej
Biegacze na orientację z Czarnej Dywizji najlepsi
Skok na głęboką wodę
„Ocean 2020”, czyli drony na straży morskich granic
Jest tylko wspólna wola: bronić się!
Szczyt NATO o zagrożeniach dla bezpieczeństwa
Żołnierze bez testów z WF-u
MSPO 2021 - serwis specjalny
Żołnierze wrócili do Polski
Szef MON: w XXI wieku fake newsy stały się bronią
Rozwój i wyzwania wojskowej logistyki
W jedynym słusznym kierunku
St. sierż. Pelo znów zwycięzcą Połówki Komandosa
Course on Diplomacy
Komunikacja strategiczna to dziś priorytet
Jaki będzie nowy rok akademicki?
Prosty język to najważniejsza maksyma!
Srebrna strzała na wschodniej flance
Szczyt NATO już w poniedziałek
Pomnik prawdy o Katyniu
Dezinformacja – oręż wojny hybrydowej
Śladami walk 2 Korpusu
Żołnierze powinni być aktywni w mediach i lokalnie
Kosmiczne technologie na MSPO
Będzie więcej szkoleń z pierwszej pomocy
„Northern Coasts”, czyli debiut „Kormorana”
Techniki linowe dla wybranych
„Ryś”, czyli nowe zadania w nieznanym terenie
Wyścig zbrojeń nie ustaje
Do broni!
W Tokio zgasł olimpijski znicz
Bogate tradycje pancernego Sulejówka
Afganistan. Czas wracać do domu
W walce na dwa fronty – bez szans
Współpraca i wspólna pamięć
Polscy żołnierze polecą na Islandię
Marynarze z 8 Flotylli na czele zespołu NATO
Zakaz noszenia mundurów podczas protestów
Czołgi do ataku!
Misja, w której stawką było życie
Wybierz się na wojskowe studia
Prestiżowe stanowisko w NATO dla polskiego oficera
UE o wspólnym bezpieczeństwie
Symulator dla kierowców ciężarówek
Symulator skoków ze spadochronem
Emerytura wypłacana w … karmie
Szczyt NATO w Brukseli – punkt zwrotny dla Sojuszu
Ziemia z misji na pamiątkę
Wojsko dla mediów, media dla wojska

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO