moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Wybory podoficera roku w Centrum Szkolenia Sił Powietrznych

W koszalińskim Centrum Szkolenia Sił Powietrznych 20 listopada przeprowadzone zostały wybory najlepszego podoficera. Do rywalizacji o to miano stanęli podoficerowie wybrani z grona ponad 170 żołnierzy CS SP. Komisja Kwalifikacyjna spośród zgłoszonych kandydatur dokonała wyboru i do finału stanęło czterech wyjątkowych podoficerów.


Zgodnie z „Regulaminem wyboru Podoficera Roku w Siłach Powietrznych” kandydaci musieli spełniać określone kryteria. Żołnierze ci wykazują się ponadprzeciętnym zaangażowaniem i profesjonalizmem oraz osiągają dobre i bardzo dobre wyniki z kontroli, egzaminów, ćwiczeń, szkoleń i strzelań. Istotnym kryterium wyboru jest kierowanie się przez kandydata zasadami godności i honoru żołnierza polskiego. Jak wielkim honorem jest noszenie munduru oraz do jakich postaw przywilej noszenia munduru zobowiązuje dla naszych podoficerów jest sprawą oczywistą.

Kandydatami do miana Podoficera Roku 2013 zostali: chorąży sztabowy Sławomir Benedysiuk – dowódca stacji-instruktor w dywizjonie zabezpieczenia, chorąży Tomasz Składowski – podoficer specjalista Cyklu Wychowania Fizycznego i Sportu, młodszy chorąży Norbert Górny – instruktor Cyklu Sprzętu Obrony Przeciwlotniczej, młodszy chorąży Marcin Dorsz – kierownik kancelarii.

W obecności zastępcy komendanta Centrum podpułkownika Włodzimierza Pigonia pomocnik komendanta do spraw podoficerów starszy chorąży sztabowy Wojciech Dończyk dokonał prezentacji sylwetek wszystkich kandydatów uczestniczących w tegorocznej rywalizacji. Każdy z uczestniczących w spotkaniu podoficerów Centrum oddał swój głos do urny.

Po komisyjnym podliczeniu oddanych głosów przewodniczący Komisji Skrutacyjnej przedstawił wynik. Podoficerem Roku 2013 w Centrum Szkolenia Sił Powietrznych został chor. szt. Sławomir Benedysiuk.

– Takie chwile napawają mnie satysfakcją. Mając takich wspaniałych żołnierzy, można być dumny z tego, że jesteście w naszych szeregach – po wyborach powiedział pułkownik Włodzimierz Pigoń.

*****
Chorąży sztabowy Sławomir Benedysiuk służbę wojskową pełni od 1985 roku. Jest absolwentem Szkoły Chorążych Wojsk Radiotechnicznych w Jeleniej Górze. Jest obowiązkowy, zdyscyplinowany oraz dyspozycyjny. Z powierzonych obowiązków służbowych zawsze wywiązuje się bardzo dobrze, a stawiane zadania wykonuje sumiennie i terminowo. Posiada wysokie umiejętności organizacyjne oraz zdolność podejmowania właściwych decyzji w rozwiązywaniu wymagających zadań. Posiadając rzadką umiejętność przekazywania swojej imponującej wiedzy technicznej i specjalistycznej chętnie udziela kolegom pomocy. Czyni to w sposób prosty i interesujący, co sprzyja podnoszeniu kwalifikacji osób z nim współpracujących, jak i kształtowaniu dobrej atmosfery w pracy. W działalności służbowej nieocenione są prezentowane przez pana chorążego umiejętności analitycznego myślenia i stosowania odpowiednich narzędzi do rozwiązania stawianych przed nim zadań.

Pan chorąży Benedysiuk jest wysokiej klasy specjalistą w zakresie przeciwlotniczego zestawu rakietowego NEWA SC. W strzelaniach bojowych realizuje zadania oficera naprowadzania oraz operatora stacji naprowadzania kierowanych pocisków rakietowych ziemia-powietrze.
Jest żołnierzem o wysokiej kulturze osobistej; jest odpowiedzialny, spokojny i opanowany. Wobec przełożonych i podwładnych lojalny, uczciwy i taktowny. Jest pasjonatem historii, interesuje się elektroniką i fotografowaniem. Pan chorąży Benedysiuk jest żonaty, ma dwóch dorosłych synów.

Tekst: kpt. Jarosław Barczewski

red. PZ

autor zdjęć: archiwum CS SP

dodaj komentarz

komentarze


UE o wspólnym bezpieczeństwie
 
O Polskę walczyli u boku Napoleona
W Łazienkach Królewskich o obronie Tobruku
Wyścig zbrojeń nie ustaje
Afganistan. Czas wracać do domu
Szer. Alicja Tchórz i szer. Radosław Kawęcki mistrzami Europy!
Niemiec z Goździkiem
Słowo jak odcisk palca
Podchorążowie na posterunku
„Tumak ’21” na finiszu
Zakupy dla wojska w nowym trybie?
Zespół NATO na bojowo
Niewybuch w gdyńskim porcie, nurkowie minerzy w akcji
SOMA dla specjalsów
Polskie wyrzutnie Wisły
Wciąż napięta sytuacja na granicy
Najlepszy Sportowiec Polski 2021 roku. Głosujmy na żołnierzy!
Wojsko, fotonika i rewolucja technologiczna
Oczy na wschodnią flankę
Tarcza Polski coraz bliżej. Umowy w sprawie „Wisły” i „Narwi”
Reforma administracji wojskowej
Kolejne sankcje wobec Mińska?
Pułkownik Ciepliński w rękach UB
W Łodzi szkolą medyków zgodnie z wytycznymi NATO
Orlik po raz dziesiąty
Kawaleria powietrzna w akcji, czyli skok na poligon
Cougary dla Wojska Polskiego
Mielec wraca do odrzutowców
Siły NATO ćwiczą w Kłajpedzie
F-16 lecą na Litwę
Retro Liga, czyli rozgrywki z historią w tle
Nowy stopień w siłach zbrojnych
Bryza na południowej flance
Dowódca generalny na granicy
Course on Diplomacy
Na straży polskich rubieży
11 medali dla wojskowych na czempionacie w boksie
W BBN o sytuacji na granicy
Śladem „białych kurierów”
(Nie)ludzka broń Łukaszenki
W jedynym słusznym kierunku
Wojskowa politechnika świętuje
Logistycy wspierają żołnierzy na wschodzie Polski
Żołnierz ranny na granicy
Dodatek specjalny za ochronę granicy
Siedem medali zapaśników na wojskowym czempionacie
Kiedy słyszysz „Alpha Scramble”!
Jakie zmiany w zakwaterowaniu?
Prezydent Duda rozmawiał z sekretarzem generalnym NATO
Marynarze spoczęli w Kwaterze Pamięci
„Globstate ‘21”, czyli wyzwania dla sił zbrojnych
Mecz z mistrzem!
Nastał dzień krwi i chwały…
Pomoc socjalna dla żołnierzy
16 Dywizja przeprawiła się przez Narew
Harduny dla strażaków?
Hybrydowa agresja ze Wschodu

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO