moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Wybory podoficera roku w Centrum Szkolenia Sił Powietrznych

W koszalińskim Centrum Szkolenia Sił Powietrznych 20 listopada przeprowadzone zostały wybory najlepszego podoficera. Do rywalizacji o to miano stanęli podoficerowie wybrani z grona ponad 170 żołnierzy CS SP. Komisja Kwalifikacyjna spośród zgłoszonych kandydatur dokonała wyboru i do finału stanęło czterech wyjątkowych podoficerów.


Zgodnie z „Regulaminem wyboru Podoficera Roku w Siłach Powietrznych” kandydaci musieli spełniać określone kryteria. Żołnierze ci wykazują się ponadprzeciętnym zaangażowaniem i profesjonalizmem oraz osiągają dobre i bardzo dobre wyniki z kontroli, egzaminów, ćwiczeń, szkoleń i strzelań. Istotnym kryterium wyboru jest kierowanie się przez kandydata zasadami godności i honoru żołnierza polskiego. Jak wielkim honorem jest noszenie munduru oraz do jakich postaw przywilej noszenia munduru zobowiązuje dla naszych podoficerów jest sprawą oczywistą.

Kandydatami do miana Podoficera Roku 2013 zostali: chorąży sztabowy Sławomir Benedysiuk – dowódca stacji-instruktor w dywizjonie zabezpieczenia, chorąży Tomasz Składowski – podoficer specjalista Cyklu Wychowania Fizycznego i Sportu, młodszy chorąży Norbert Górny – instruktor Cyklu Sprzętu Obrony Przeciwlotniczej, młodszy chorąży Marcin Dorsz – kierownik kancelarii.

W obecności zastępcy komendanta Centrum podpułkownika Włodzimierza Pigonia pomocnik komendanta do spraw podoficerów starszy chorąży sztabowy Wojciech Dończyk dokonał prezentacji sylwetek wszystkich kandydatów uczestniczących w tegorocznej rywalizacji. Każdy z uczestniczących w spotkaniu podoficerów Centrum oddał swój głos do urny.

Po komisyjnym podliczeniu oddanych głosów przewodniczący Komisji Skrutacyjnej przedstawił wynik. Podoficerem Roku 2013 w Centrum Szkolenia Sił Powietrznych został chor. szt. Sławomir Benedysiuk.

– Takie chwile napawają mnie satysfakcją. Mając takich wspaniałych żołnierzy, można być dumny z tego, że jesteście w naszych szeregach – po wyborach powiedział pułkownik Włodzimierz Pigoń.

*****
Chorąży sztabowy Sławomir Benedysiuk służbę wojskową pełni od 1985 roku. Jest absolwentem Szkoły Chorążych Wojsk Radiotechnicznych w Jeleniej Górze. Jest obowiązkowy, zdyscyplinowany oraz dyspozycyjny. Z powierzonych obowiązków służbowych zawsze wywiązuje się bardzo dobrze, a stawiane zadania wykonuje sumiennie i terminowo. Posiada wysokie umiejętności organizacyjne oraz zdolność podejmowania właściwych decyzji w rozwiązywaniu wymagających zadań. Posiadając rzadką umiejętność przekazywania swojej imponującej wiedzy technicznej i specjalistycznej chętnie udziela kolegom pomocy. Czyni to w sposób prosty i interesujący, co sprzyja podnoszeniu kwalifikacji osób z nim współpracujących, jak i kształtowaniu dobrej atmosfery w pracy. W działalności służbowej nieocenione są prezentowane przez pana chorążego umiejętności analitycznego myślenia i stosowania odpowiednich narzędzi do rozwiązania stawianych przed nim zadań.

Pan chorąży Benedysiuk jest wysokiej klasy specjalistą w zakresie przeciwlotniczego zestawu rakietowego NEWA SC. W strzelaniach bojowych realizuje zadania oficera naprowadzania oraz operatora stacji naprowadzania kierowanych pocisków rakietowych ziemia-powietrze.
Jest żołnierzem o wysokiej kulturze osobistej; jest odpowiedzialny, spokojny i opanowany. Wobec przełożonych i podwładnych lojalny, uczciwy i taktowny. Jest pasjonatem historii, interesuje się elektroniką i fotografowaniem. Pan chorąży Benedysiuk jest żonaty, ma dwóch dorosłych synów.

Tekst: kpt. Jarosław Barczewski

red. PZ

autor zdjęć: archiwum CS SP

dodaj komentarz

komentarze


Javelin gwarantuje skuteczność
 
Kat Matejki, czyli prawda i mity bitwy pod Grunwaldem
V-2 leci do aliantów
Abrams – czołg z najwyższej półki
Szczyt NATO o zagrożeniach dla bezpieczeństwa
Rozwój i wyzwania wojskowej logistyki
Pałac Saski znów stanie w stolicy?
„Krwawa niedziela” na Wołyniu
Course on Diplomacy
Wilki znów na Mazurach
Jutro otwarcie igrzysk olimpijskich w Tokio
Wyścig zbrojeń nie ustaje
Będzie więcej szkoleń z pierwszej pomocy
Polscy żołnierze polecą na Islandię
Kontyngent do zmiany
Podejmij wyzwanie razem z weteranem!
Afganistan: powrót do domu
Kurs na dyplomację
Szczyt NATO już w poniedziałek
Lufy prosto z Huty
Żołnierze bez testów z WF-u
Polskie F-16 gotowe na Islandię
Groty dla proobronnych
Wojsko pomaga powodzianom w Małopolsce
Abramsy dla 1 Brygady
Podwodne centrum przyszłości
Krajowa zbrojeniówka – w dołku czy na szczycie?
Wisła i Narew w Sejmie
Lato w wojskowym klimacie
Polskie firmy zbrojeniowe łączą siły
Nowe książeczki wojskowe
Wybierz Wydarzenie Historyczne Roku 2020
Ankona – bitwa po polsku
Psy (w) WOT
Podwodne rozpoznanie i ratunek
Co ze sprawdzianem z WF?
Terytorialsi pomagają poszkodowanym w powodziach
Trzynasty tytuł mistrza Polski „Machałka”!
Chorwaci uczą się od polskich pilotów
UE o wspólnym bezpieczeństwie
Stalowy człowiek
Wiosłują dla Emily
Combining Two Worlds
Kat warszawskiego getta przed sądem
„Kobra ’21”, czyli rozpoznanie specjalsów
Nagroda nie tylko od dowódcy
Pancerniacy ruszają na Łotwę
„Zginęli, bo byli Polakami”
Sukcesy żołnierzy na AFN
Desantowanie z transportowego giganta
Pierwsza mistrzyni Wojska Polskiego!
Żołnierze GROM-u uczą studentów WAT-u skoków ze spadochronem
26 medali żołnierzy na mistrzostwach Polski
Szczyt NATO w Brukseli – punkt zwrotny dla Sojuszu
Afganistan. Czas wracać do domu
Rusza PKW Islandia
Polak najlepszym podoficerem NATO

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO