moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Awans w bydgoskiej delegaturze

1 października szef Delegatury Departamentu Kontroli w Bydgoszczy płk Tomasz Łańcucki wręczył akt nominacyjny na kolejny stopnień wojskowy. Awans na podpułkownika otrzymał mjr Ryszard Rychłowski.


Pułkownik Łańcucki podkreślił, iż awanse żołnierzy są głównie efektem ich profesjonalizmu, poświęcenia oraz wzorowej realizacji zadań służbowych. Wyróżnienie to jednak nie może przyczynić się do spoczęcia na laurach − jest motywacją do jeszcze większego zaangażowania i wzorowej służby. W  uroczystości uczestniczyli  żołnierze i pracownicy bydgoskiej delegatury.

Ppłk Ryszard Rychłowski jest absolwentem Szkoły Chorążych Służb Kwatermistrzowskich w Poznaniu (1993) oraz Studium Oficerskiego Wyższej Szkoły Oficerskiej im. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu (2005). W latach 1993–2001 pełnił służbę na stanowisku kasjer płatnik w: 87 batalionie łączności 2 Dywizji Lotnictwa Myśliwsko-Bombowego w Pile oraz w Komendzie Lotniska nr 2 w Pile 12 Bazy Lotniczej w Mirosławcu. W międzyczasie rozpoczął studia ekonomiczne w Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, które ukończył w 2002 roku, uzyskując tytuł magistra ekonomii w specjalności polityka gospodarcza i strategie przedsiębiorstw.
W latach 2001–2005 służył w 6 Brygadzie Dowodzenia Wojsk Lotniczych i Obrony Powietrznej w Śremie, a następnie po jej przeformowaniu w 6 Pułku Dowodzenia Sił Powietrznych na stanowisku kierownika klubu żołnierskiego.
10 września 2005 r. po ukończeniu studium i promocji na pierwszy stopień oficerski został skierowany celem dalszego pełnienia służby do 12 Bazy Lotniczej w Mirosławcu na stanowisko służbowe młodszego oficera finansowego. Podczas służby w garnizonie Mirosławiec podjął naukę na studiach podyplomowych w Polskim Instytucie Kontroli Wewnętrznej w Warszawie na kierunku audyt i kontrola wewnętrzna, którą ukończył w 2006 roku.
W lipcu 2008 roku, po blisko 15-letnim okresie służby w jednostkach wojsk lotniczych, a następnie sił powietrznych, ppor. Ryszard Rychłowski rozpoczął służbę w Oddziale Finansów Dowództwa Śląskiego Okręgu Wojskowego we Wrocławiu i po objęciu obowiązków oficera finansowego został awansowany do stopnia porucznika.
W okresie 26.11.2008 r.–01.04.2009 r. pełnił służbę poza granicami państwa w ramach XIX zmiany PKW KFOR w Kosowie jako szef sekcji finansów Narodowego Elementu Wsparcia. W latach 2010–2011 pełni służbę w 12 Batalionie Dowodzenia Ułanów Podolskich w Szczecinie na stanowisku głównego księgowego – szefa finansów.
Decyzją nr 1759 Ministra Obrony Narodowej z dnia 13 września 2011 r. kpt. Ryszard Rychłowski zostaje z dniem 17.10.2011 r. wyznaczony na stanowisko służbowe inspektora kontroli wojskowej w Oddziale Kontroli Planowania i Gospodarki Finansowej Delegatury Departamentu Kontroli w Bydgoszczy i po objęciu obowiązków mianowany do stopnia majora.
Po odbyciu w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni kursu kwalifikacyjnego w pionie funkcjonalnym zabezpieczenia o stopniu etatowym ppłk/kmdr por., Rozkazem Personalnym Nr 1681 Dyrektora Departamentu Kadr z dnia 01 sierpnia 2014 roku mjr Ryszard Rychłowski zostaje z dniem 01.10.2014 r. wyznaczony na stanowisko służbowe starszego inspektora kontroli wojskowej w Delegaturze Departamentu Kontroli w Bydgoszczy, a Decyzją nr 1674 Ministra Obrony Narodowej z dnia 1 sierpnia 2014 roku mianowany z dniem objęcia obowiązków na stopień podpułkownika.

Tekst: mjr Zbigniew Zając

red. PZ

autor zdjęć: mjr Zbigniew Zając

dodaj komentarz

komentarze

~Piotr Rychłowski
1413149220
Okupione to zostało wieloletnim życiem z dala od rodziny...gratulacje Ryśku,szczęka opadła twoim,,fanom,,.
7F-FE-99-A8
~prastarzec
1412328600
Gratuluję!! od 2005 do 2014 z ppor. na ppłk. Niezły wyczyn kadrowy....
75-79-C0-40
~dżon
1412279940
W 9 lat od ppor. do ppłk ! To się nazywa mieć "wojskowe szczęście". Ciekawe jak się czuje autor tego tekstu, który kilkanaście lat chodził w stopniu kapitana.
83-85-3C-75

Kat Matejki, czyli prawda i mity bitwy pod Grunwaldem
 
Wojsko pomaga powodzianom w Małopolsce
Pierwsza mistrzyni Wojska Polskiego!
Wilki znów na Mazurach
Stalowy człowiek
Sukcesy żołnierzy na AFN
Abramsy dla 1 Brygady
Groty dla proobronnych
Wiosłują dla Emily
V-2 leci do aliantów
Będzie więcej szkoleń z pierwszej pomocy
Lato w wojskowym klimacie
Chorwaci uczą się od polskich pilotów
„Krwawa niedziela” na Wołyniu
Afganistan. Czas wracać do domu
Javelin gwarantuje skuteczność
Lufy prosto z Huty
Szczyt NATO o zagrożeniach dla bezpieczeństwa
Rozwój i wyzwania wojskowej logistyki
Żołnierze bez testów z WF-u
Nagroda nie tylko od dowódcy
Jutro otwarcie igrzysk olimpijskich w Tokio
Krajowa zbrojeniówka – w dołku czy na szczycie?
Wisła i Narew w Sejmie
Żołnierze GROM-u uczą studentów WAT-u skoków ze spadochronem
Pałac Saski znów stanie w stolicy?
Course on Diplomacy
Desantowanie z transportowego giganta
Kontyngent do zmiany
Podejmij wyzwanie razem z weteranem!
Polak najlepszym podoficerem NATO
Kurs na dyplomację
UE o wspólnym bezpieczeństwie
Podwodne rozpoznanie i ratunek
Kat warszawskiego getta przed sądem
Polskie F-16 gotowe na Islandię
Psy (w) WOT
Szczyt NATO już w poniedziałek
Nowe książeczki wojskowe
Wyścig zbrojeń nie ustaje
Polskie firmy zbrojeniowe łączą siły
Polscy żołnierze polecą na Islandię
Rusza PKW Islandia
Abrams – czołg z najwyższej półki
Szczyt NATO w Brukseli – punkt zwrotny dla Sojuszu
Co ze sprawdzianem z WF?
26 medali żołnierzy na mistrzostwach Polski
Afganistan: powrót do domu
„Zginęli, bo byli Polakami”
Wybierz Wydarzenie Historyczne Roku 2020
„Kobra ’21”, czyli rozpoznanie specjalsów
Trzynasty tytuł mistrza Polski „Machałka”!
Pancerniacy ruszają na Łotwę
Combining Two Worlds
Terytorialsi pomagają poszkodowanym w powodziach
Ankona – bitwa po polsku
Podwodne centrum przyszłości

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO