moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Legioniści u weteranów

Czterech piłkarzy Legii Warszawa odwiedziło Centrum Weterana Działań poza Granicami Państwa. – Nie sądziłem, że nasi żołnierze brali udział w tylu ważnych i niebezpiecznych operacjach. Odważne z nich chłopaki. Należy ich podziwiać za poświęcenie w imię pokoju – mówił Tomasz Jodłowiec, obrońca Legii po spotkaniu z żołnierzami.


Do Centrum Weterana przyjechali Tomasz Jodłowiec – obrońca, Marek Saganowski –napastnik, Michał Kucharczyk – pomocnik oraz Tomasz Brzyski – pomocnik. Ich wizyta była związana z kampanią „Charytatywna Wiosna Legii Warszawa”. W ramach tej akcji w najbliższą niedzielę odbędzie się mecz Legia Warszawa-Zawisza Bydgoszcz. Część dochodów ze spotkania zostanie przekazana dla organizacji pomagającym byłym żołnierzom i ich rodzinom. Chodzi o Stowarzyszenie Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju, Stowarzyszenie Rodzin Poległych Żołnierzy „Pamięć i Przyszłość" oraz Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa.

Piłkarze Legii byli w Centrum Weterana po raz pierwszy. Po Centrum oprowadzali ich żołnierze i weterani misji. Andrzej Korus, pracownik Centrum Weterana mówił, że polskie wojsko bierze udział w zagranicznych misjach od 50 lat. – Nie sądziliśmy, że to jest tak bogata historia – mówili piłkarze.


Film: Legia Warszawa

Sportowcy zwiedzili salę tradycji, oglądali pamiątki, misyjne odznaczenia oraz zdjęcia z misji. Legioniści mieli też okazję przymierzyć mundury i porozmawiać z uczestnikami misji o ich przeżyciach. – Usłyszałem wiele ciekawych historii. Spotkanie poszerzyło moją wiedzę o misjach naszych żołnierzy. Odważne z nich chłopaki, należy ich podziwiać za poświęcenie w imię pokoju – mówił Jodłowiec.

Dyrektor Centrum nie krył zadowolenia z wizyty piłkarzy. – Spełnia się idea Centrum jako miejsca, w którym każdy może dowiedzieć się czegoś o misjach i ich bohaterach – zapewniał płk Leszek Stępień.

Kilka dni wcześniej to Legia gościła u siebie weteranów. – Mieliśmy okazję rzucić okiem na boisko z wysokości trybuny prasowej, skąd roztacza się imponujący widok zarówno na stadion, jak i Warszawę – mówił wówczas starszy chorąży Marek Łyczkowski. – Stadion  stadionem, ale dopiero jak na to wszystko spojrzy się od środka, widać jak wielkim przedsięwzięciem biznesowym jest Legia Warszawa – dodał.


W niedzielę na stadionie przy Łazienkowskiej dojdzie do spotkania pierwszej w tabeli Legii i zespołu Zawisza Bydgoszcz. Mecz odbędzie się w ramach akcji „Charytatywna wiosna Legii Warszawa” . – Każdy z pięciu meczów zaplanowanych na rundę wiosenną ma partnera charytatywnego. Zachęcamy kibiców do przychodzenia na stadion, bo dzięki temu fundacje otrzymają od nas wsparcie finansowe – mówi Jakub Szumielewicz, wiceprezes zarządu Legii Warszawa.

O tym, jaka kwota zostanie przekazana danej organizacji, zdecyduje frekwencja. Jeśli bilety na mecz kupi 20 tysięcy kibiców, z każdej sprzedanej wejściówki Legia Warszawa przekaże złotówkę. Gdy na mecz przyjedzie 25 tysięcy widzów, organizacja dostanie 2 zł z każdego biletu, przy 29 tysiącach sprzedanych biletów suma ta wzrośnie do 5 złotych.

– Wszystkich czytelników polska-zbrojna.pl serdecznie zapraszam na niedzielny mecz! Od tego, ilu z Was zobaczy sportowe zmagania, będzie zależała kwota, którą przekaże Legia – zachęca płk Leszek Stępień, dyrektor Centrum Weterana.

Ewa Korsak

autor zdjęć: Jacek Prondzyński

dodaj komentarz

komentarze


Pancerne wsparcie dla Ukrainy
 
Śmierć niegodna oficera
NATO patrzy na wschód
VIS na misję
Śladem profesjonalistów
Idź na trekking śladami żołnierzy 2 Korpusu
„Miron” Łucki patronem Zespołu Bojowego JWK
Wysokość, adrenalina i narty
Ukraińscy saperzy szkolą się w Polsce
Arktyczny Delfin na tropie okrętów podwodnych
„Słowacka tarcza” z polskim udziałem
Więcej szans na oficerskie gwiazdki
Snowboardowy duet na medal
Pentagon zdecydował o bazie w Redzikowie
Polskie samoloty MiG-29 dla Ukrainy
Jakie ćwiczenia dla pasywnej rezerwy?
Anna Maria Dyner: Ta wojna nie skończy się szybko
Karą mogła być tylko śmierć
Mord na przywódcach podziemia niepodległościowego
Cztery lekkoatletki CWZS-u na podium w Stambule
Najnowocześniejsza stocznia w Polsce
Debiutanci triumfatorami VII Setki Komandosa
Geografia odstraszania
Nowoczesne wojsko, bezpieczna Ojczyzna
Świadczenie za staż – z podpisem prezydenta
Nad Bałtykiem uderzy „Anakonda”
Silniejsza obrona południowo-wschodniej flanki
Polskie MiG-29 dla Ukrainy
Polskie Patrioty mają już pociski
Cegiełka na morzu
Ministrowie obrony w Sztokholmie
Żołnierze walczyli o medale w Biegu Piastów
Kryzysowe lekcje z granicy
Rajd przez fabrykę
Air Policing piątej generacji
Uparty Francuz od żuawów śmierci
Po wojnie będę szczęśliwy
Wojsko przedstawiło swoją ofertę
Milion Grotów dla sił zbrojnych
Młot na dyktatora
Siły Zbrojne Ukrainy zamówiły Groty
Strategicznie o rekrutacji
Celne oko strzelców CWZS-u
Przetarcie przed manewrami
Czworonożni komandosi na pokładzie C-295M
Biały Dom o polskich MiG-ach
Judoczka z CWZS-u druga w Pucharze Świata
Piekielny ogień w zasięgu ręki
Air Show – wszystko o biletach na pokazy
O pomocy dla Ukrainy
Poznaj wojsko i jego ofertę
Przyjdź na targi i sprawdź, co da Ci wojsko
Masz pomysły? Zgłoś się do „Awangardy”
„Nie działałem na rzecz obcego mocarstwa”
Hanwha Aerospace o współpracy z Polską
Wschodni klucz
Na jakich zasadach gratyfikacja?
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO