moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Pożegnanie oficerów w 12 Dywizji Zmechanizowanej

W piątek 08 maja br. zastępca dowódcy – szef sztabu 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej generał brygady Rajmund T. Andrzejczak pożegnał oficerów odchodzących z dowództwa Dywizji.

Wyrażając szacunek i uznanie zastępca dowódcy „dwunastki” podziękował odchodzącym żołnierzom za wzorową służbę w dowództwie Dywizji: „Szanowni Państwo! Żegnamy dzisiaj kapitana Sylwestra Brydzińskiego, który odchodzi na stanowisko szefa sekcji personalnej w 2 Brygadzie Zmechanizowanej w Złocieńcu i kapitana Artura Tarnowskiego, który odchodzi do 2 Stargardzkiego Batalionu Saperów na stanowisko zastępcy dowódcy – szefa sztabu. Dziękuję Panowie za lata służby w dowództwie Dywizji. Życzę Panom licznych sukcesów w życiu osobistym i dalszej służbie na wyższych stanowiskach służbowych. Pamiętajcie, że zawsze będziecie miłymi gośćmi w murach dowództwa”.

Podczas pożegnania wykonano zdjęcia na tle sztandaru 12 Batalionu Dowodzenia Ułanów Podolskich, a następnie odchodzący żołnierze wpisali się do księgi pamiątkowej dowództwa Dywizji. Żegnając się z kadrą i pracownikami wojska oficerowie podziękowali za bardzo intensywny okres służby w dowództwie „Lata spędzone w dowództwie Dywizji były dla nas bogatym doświadczeniem, ale przede wszystkim współpracą ze wspaniałymi ludźmi. Cieszy nas to tym bardziej, że nadal pozostajemy w strukturach 12 Dywizji, więc na pewno będziemy mieli mnóstwo okazji, aby nadal często spotykać się na drodze służbowej i prywatnej” – podsumował swoje wystąpienie kapitan Artur Tarnowski.

Dzisiejsza uroczystość była okazją do wręczenia majorowi Jackowi Komorowskiemu aktu mianowania na stopień podpułkownika w związku z wyznaczeniem na stanowisko szefa Wydziału G-2 oraz kapitanowi Dariuszowi Ptakowi aktu mianowania na stopień majora w związku z wyznaczeniem na stanowisko szefa sekcji operacyjnej w Wydziale G-3.

Na zakończenie licznie zgromadzeni żołnierze i pracownicy podziękowali żegnającym się z „dwunastką” za wspólną służbę, a także życzyli dalszych sukcesów i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

***

Kapitan Sylwester Brydziński swoją żołnierską drogę rozpoczął w 1993 roku jako podchorąży Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Rakietowych i Artylerii w Toruniu. Po jej ukończeniu w latach 1997 - 1999 pełnił służbę na stanowisku dowódcy plutonu w 17 Brygadzie Zmechanizowanej. W kolejnych latach do 2005 roku służył w 2 Pułku Rakiet w Choszcznie oraz 1 Brygadzie Artylerii w Węgorzewie na stanowiskach dowódcy plutonu oraz szefa sekcji w dywizjonie dowodzenia. Lata 2005 - 20011 to powrót z Węgorzewa do Choszczna i służba w 2 Pułku Artylerii na stanowiskach oficera i szefa sekcji personalno – wychowawczej oraz oficera sekcji personalnej. Kolejnym krokiem w karierze była służba w 2 Stargardzkim Batalionie Saperów na stanowisku szefa sekcji personalnej. W latach 2013 - 2015 służył w sekcji personalnej dowództwa 12 Dywizji Zmechanizowanej. W dniu 18 maja 2015 roku obejmie stanowisko szefa sekcji personalnej o stopniu etatowym major w 2 Brygadzie Zmechanizowanej w Złocieńcu.

Kapitan Sylwester Brydziński został odznaczony srebrnym medalem „Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny” oraz brązowym medalem „Za Zasługi dla Obronności Kraju”.

Kapitan Artur Tarnowski swoją żołnierską drogę rozpoczął w 1994 roku jako podchorąży Wyższej Szkoły Oficerskiej im. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu. Po jej ukończeniu w latach 1998 - 2001 pełnił służbę na stanowiskach dowódcy plutonu i dowódcy kompanii w 19 Batalionie Saperów w Lęborku. W 2001 - 2011 służył w 2 Stargardzkim Batalionie Saperów na stanowiskach: oficera sekcji operacyjnej, dowódcy kompanii oraz szefa sekcji operacyjnej. W latach 2012 - 2015 służył w dowództwie 12 Dywizji Zmechanizowanej na stanowisku oficera sekcji operacyjnej. W dniu 18 maja 2015 roku obejmie stanowisko zastępcy dowódcy – szefa sztabu 2 Batalionu Saperów o stopniu etatowym major.

Kapitan Artur Tarnowski został odznaczony brązowym i srebrnym medalem „Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny”.


Źródło: por. Błażej Łukaszewski/12DZ

red. PZ

autor zdjęć: por. Błażej Łukaszewski/12DZ

dodaj komentarz

komentarze


W Brukseli o wsparciu dla Ukrainy
 
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Przełajowcy z Czarnej Dywizji najlepsi w crossie
Święto stołecznego garnizonu
Wojna w świętym mieście, część trzecia
Strażacy ruszają do akcji
Front przy biurku
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Jakie wyzwania czekają wojskową służbę zdrowia?
Wojna w świętym mieście, epilog
Pod skrzydłami Kormoranów
Koreańska firma planuje inwestycje w Polsce
NATO na północnym szlaku
Tusk i Szmyhal: Mamy wspólne wartości
Zachować właściwą kolejność działań
Gunner, nie runner
SOR w Legionowie
Strategiczna rywalizacja. Związek Sowiecki/ Rosja a NATO
Zmiany w dodatkach stażowych
Więcej pieniędzy dla żołnierzy TSW
Polak kandydatem na stanowisko szefa Komitetu Wojskowego UE
Lekkoatleci udanie zainaugurowali sezon
Morze Czarne pod rakietowym parasolem
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Kosiniak-Kamysz o zakupach koreańskiego uzbrojenia
Szpej na miarę potrzeb
Ramię w ramię z aliantami
Sandhurst: końcowe odliczanie
Barwy walki
W Italii, za wolność waszą i naszą
Wojna w Ukrainie oczami medyków
Active shooter, czyli warsztaty w WCKMed
Sprawa katyńska à la española
Donald Tusk: Więcej akcji a mniej słów w sprawie bezpieczeństwa Europy
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Na straży wschodniej flanki NATO
Operacja „Synteza”, czyli bomby nad Policami
Kolejne FlyEle dla wojska
Aleksandra Mirosław – znów była najszybsza!
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Rozpoznać, strzelić, zniknąć
NATO zwiększy pomoc dla Ukrainy
Czerwone maki: Monte Cassino na dużym ekranie
Puchar księżniczki Zofii dla żeglarza CWZS-u
Gen. Kukuła: Trwa przegląd procedur bezpieczeństwa dotyczących szkolenia
Znamy zwycięzców „EkstraKLASY Wojskowej”
Przygotowania czas zacząć
NATO on Northern Track
Charge of Dragon
Kadisz za bohaterów
Żołnierze-sportowcy CWZS-u z medalami w trzech broniach
25 lat w NATO – serwis specjalny
Wojna w świętym mieście, część druga
W Rumunii powstanie największa europejska baza NATO
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Wojskowy bój o medale w czterech dyscyplinach
Wojna na detale

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO