moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Ekstremalnie w ciemnościach

„Ciemność widzę, ciemność”, czyli Nocny Runmageddon Rekrut . W najbliższy weekend w Sopocie pierwszy w Europie nocny ekstremalny bieg z przeszkodami.

5 września na sopockim Hipodromie, tuż po zmroku rozpocznie się pierwszy w Europie Nocny Runmageddon Rekrut, którego uczestnicy pod osłoną nocy pokonają 6 kilometrową trasę z ponad 30 przeszkodami. Mroczna atmosfera i panujące egipskie ciemności to doskonała okazja by zmierzyć się z przeszkodami, które nawet w świetle dziennym nie są łatwe do pokonania. Na 3 tygodnie przed imprezą na liście startowej tego unikalnego biegu znajduje się już prawie 800 nazwisk. 

W pierwszy weekend września Hipodrom w Sopocie ponownie stanie się areną ekstremalnych biegów przez przeszkody. W tym dniu rozegrany zostanie Runmageddon Classic na dystansie 12 km z ponad 50 przeszkodami oraz pierwszy w Europie nocny bieg z przeszkodami, czyli Nocny Runmageddon Rekrut. Będzie to wyzwanie nie tylko dla nocnych marków, ale dla wszystkich tych, którzy chcą sprawdzić, jak wygląda pokonywanie trasy w ciemnościach i chcą być częścią tego niezwykłego wydarzenia.

Runmageddon Nightmare odbędzie się w wersji Rekrut, czyli na 6 kilometrowej trasie, na której znajdzie się ponad 30 różnych przeszkód. Ze względu na nietypową porę rozgrywania biegu, nie należy spodziewać się łatwej przeprawy, natomiast świetnej zabawy już jak najbardziej. Pierwsza seria zawodników wyruszy na trasę nocnego biegu równo o godzinie 21:30 , kolejne startować będą co 30 minut. Ostatni uczestnicy rozpoczną zmagania około północy. Co warte podkreślenia, tego dnia na mecie biegu pojawi się 15 tysięczny uczestnik cyklu.

„Pomysł na Nocny Runmageddon Nightmare narodził się podczas przygotowywania przez nas tras wcześniejszych edycji Runmageddonu. Bardzo często ostatnie przeszkody ustawialiśmy i testowaliśmy właśnie w nocy. Pomyśleliśmy, że skoro my możemy pokonywać trasę w ciemnościach i mamy z tego świetną zabawę, to zawodnikom też powinno się to spodobać! Na nocnym Runmageddonie trudno dostrzec przeszkody, ale i znaleźć wymówki. Jesteśmy przekonani, że nocne zawody w Sopocie okażą się strzałem w dziesiątkę, pokazuje to zainteresowanie tym wydarzeniem oraz tempo zapisów.” – powiedział Jaro Bieniecki, prezes Runmageddonu.

Runmageddon Nightmare w przeciwieństwie do rozgrywanej rano wersji Classic, odbędzie się jedynie na zamkniętym terenie sopockiego Hipodromu. Organizatorzy przygotowują kilka niespodzianek, które mają zaskoczyć uczestników, a także sprawić, by niepowtarzalna atmosfera nocnego biegu zapadła na długo w ich pamięci.
Zawodnicy, którzy będą startować w dziennej odsłonie Runmageddonu w formule Classic, otrzymają 40 złotych zniżki przy zapisach na nocną edycję.

W ramach imprez towarzyszących w sobotę odbędzie się bieg dla dzieci – Runmageddon Kids – oraz zawody Runmageddon Games na 200-metrowym torze przeszkód, gdzie pula nagród wynosi 2 tysiące złotych.

Zmagania zawodników na ekstremalnym torze przeszkód będą mogli śledzić kibice, którzy wykupując bilety w cenie 5 zł będą wspierać Fundację Rak’n’Roll i akcję #watchyourboobs, której celem jest zachęcanie kobiet do wykonywania badań piersi. Chętne uczestniczki oraz kibicki sopockiej edycji Runmageddonu Classic będą miały okazję zrobić sobie zdjęcie bez stanika, za to z tabliczką zawierającą hashtag #watchyourboobs. Przyłączą się w ten sposób do akcji, którą zapoczątkowała Kasia Wolska, Kasia Wysocka i Martyna Szewirska z Real Girls Team w ramach Dziewczyńskich Poranków.

Na kibiców poza możliwością dopingowania swoich bliskich i znajomych będzie czekać również bogata strefa gastronomiczna, w której znajdą się grill oraz Food Trucki z mniej lub bardziej zdrowym jedzeniem.

Zapisy na ten i inne biegi cyklu trwają na stronie cyklu.

PZ

autor zdjęć: Aleksandra Bulanowska / Runmageddon

dodaj komentarz

komentarze


NATO on Northern Track
 
Czego można się nauczyć od żołnierzy?
Dwa srebrne medale kajakarzy CWZS-u
Gry wojenne w szkoleniu
Tomczyk: „Tarcza Wschód” ma odstraszyć agresora
Więcej hełmów dla żołnierzy
Śladami ojca
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
By Polska była bezpieczna
Nowe zadania szefa SKW
Prezydent chce wzmocnienia odporności państwa
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Ameryka daje wsparcie
Barbara wzmocni polską obronę powietrzną
Abramsy w pętli
Camp Miron. Amerykańscy specjalsi w Polsce
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Wojskowi medycy niosą pomoc w Iraku
Pływacy i maratończycy na medal
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Pytania o europejską tarczę
Wielki triumf 2 Korpusu Polskiego
Serwis K9 w Polsce
Układ nerwowy Mieczników
„Grand Quadriga ‘24”
Krwawa noc pośród puszczy
Wszystkie misje AWACS-a
Mobilne dowodzenie
Wojna w świętym mieście, epilog
Święto Oddziału Specjalnego ŻW
Na straży nieba
Bohater odtrącony
Wioślarze i triatlonistka na podium
Memoriał gen. Andersa coraz bliżej
Polki pobiegły po srebro!
Sejmowa debata o bezpieczeństwie
Obradował Komitet Wojskowy Unii Europejskiej
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
„Pierwsza Drużyna” na start
Premier odwiedził WZZ Podlasie
Flota Bayraktarów w komplecie
W obronie wschodniej flanki NATO
Po przeprawie ruszyli do walki
Broń Hitlera w rękach AK
Kto wywalczy tytuł mistrza MMA?
„Wakacje z wojskiem”, czyli plan na lato
„Przekazał narodowi dziedzictwo myśli o honor i potęgę państwa dbałej”
Zawsze gotowi do pomocy
Sojusznicy ćwiczą w Drawsku
MON przedstawiło w Senacie plany rozwoju sił zbrojnych
Żołnierzu, wyślij dziecko na wakacje z Rewitą
They Will Check The Training Results in Combat
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Polska wiktoria na Monte Cassino
Dwa krążki kajakarki z „armii mistrzów”
Orzeł dla bohaterów

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO