moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Cyberatak - broń strategiczna

Konferencja zogniskowana na temat ataku teleinformatycznego (cyberataku) odbędzie się już 26 listopada 2015 w warszawskim hotelu Marriott. To trzecia edycja Cyber Security.

Od 3 lat organizujemy w Warszawie konferencję i wystawę poświęconą bezpieczeństwu najważniejszych sieci teleinformatycznych – Cyber Security: bezpieczeństwo ponad granicami – ale w tym roku obserwujemy wyraźne ożywienie, przede wszystkim w obszarze związanym z modernizacją techniczną sił zbrojnych – mówi Grażyna Ewa Karłowska, prezes Zarządu Targów Warszawskich S.A.

Konferencja, której tematyka zogniskowana jest na ataku teleinformatycznym (cyberataku) rozumianym jako broń strategiczna – a co za tym idzie także na sposobach zabezpieczenia kluczowych dla bezpieczeństwa państwa sieci teleinformatycznych – odbędzie się już 26 listopada 2015 w warszawskim hotelu Marriott. 

Obecne konflikty czy wojny mogą się zacząć i przebiegać tylko w sferze teleinformatycznej. Jest już wystarczająco dużo możliwości zablokowania czy też zniszczenia poprzez systemy teleinformatyczne krytycznej dla zaatakowanego infrastruktury oraz zasobów informacji tak, aby nie był w stanie normalnie funkcjonować i musiał się poddać. Oczywiście atakujący musi sobie też zdawać sprawę, że w odwecie może być również podobną bronią teleinformatyczną, ale też bronią konwencjonalną czy nawet atomową, jeżeli zaatakowany będzie mieć taką możliwość – mówi dr Wacław Iszkowski, Prezes Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji, przewodniczący Rady Programowej konferencji Cyber Security: bezpieczeństwo ponad granicami.

W cyklu konferencji Cyber Security uczestniczą przedstawiciele administracji rządowej, instytutów naukowo-badawczych, kluczowych sektorów gospodarki oraz firm oferujących różnorodne rozwiązania na rzecz bezpieczeństwa sieci teleinformatycznych – zarówno w sprzęcie cyfrowym jak i oprogramowaniu.

W kolejnych edycjach konferencji można było nie tylko posłuchać przedstawicieli NATO, BBN, MON, MAC, RCB, ABW, NCK i Policji, ale także np. zapoznać się ze sposobem działania maszyny szyfrującej Enigma prezentowanej przez Muzeum Wojska Polskiego na wystawie towarzyszącej konferencji.

Tegoroczna edycja konferencji, oprócz zagadnień związanych z modernizacją techniczną sił zbrojnych czy bezpieczeństwem sektora bankowego, zwraca także uwagę na kwestie bezpieczeństwa teleinformatycznego w transporcie morskim i powietrznym – w szczególności bezpieczeństwa ważnych ładunków transportowanych drogą morską czy kontroli nad bezzałogowymi statkami powietrznymi.

Szczegółowe informacje na temat konferencji są dostępne na dedykowanej stronie internetowej

Polska Zbrojna została patronem medialnym Cyber Security: bezpieczeństwo ponad granicami. Konferencji będzie towarzyszyło specjalne wydanie czołowego magazynu o technice militarnej - Prezentuj Broń. Serdecznie zapraszamy do współpracy przy wydaniu magazynu.

Kontakt dla zainteresowanych:

Wydział Marketingu i Promocji
tel.: +48 261 845 387
reklama@zbrojni.pl

PZ

autor zdjęć: Zarząd Targów Warszawskich S.A.

dodaj komentarz

komentarze


Żołnierze górą w głosowaniu na sportowca 2024 roku
 
Granice są po to, by je pokonywać
Gen. bryg. Mirosław Bodnar będzie dowódcą wojsk dronowych
Eurokorpus na czele grupy bojowej UE
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Wielkopolanie powstali przeciw Niemcom
Wiązką w przeciwnika
Siedząc na krawędzi
Dobrze jest pomagać
Nie walczymy z powietrzem
Na nowy rok – dodatek stażowy po nowemu
Rosomaki w rumuńskich Karpatach
Śmierć szwoleżera
Czy europejskie państwa wspólnie zbudują niszczyciel?
Węgrzy w polskich mundurach
Less Foreign in a Foreign Country
Narluga słucha pod wodą
TOP 10 z wideoteki ZbrojnejTV
Polska wizja europejskiego bezpieczeństwa
MON o przyszłości Kryla
Turecki most dla Krosnowic
Budżet obrony narodowej wykonany w 99,91%
Wicepremier Kosianiak-Kamysz w Ramstein o pomocy dla Ukrainy
Polska stawia na europejskie bezpieczeństwo
Zmiany w prawie 2025
Kluczowy partner
Awanse dla medalistów
14 lutego Dniem Armii Krajowej
Zrobić formę przed Kanadą
Polacy łamią tajemnice Enigmy
Ostatnia prosta
Okręty rakietowe po nowemu
Operacja „Feniks” – pomoc i odbudowa
Ciężki BWP dla polskiego wojska
Czworonożny żandarm w Paryżu
Najtrudniej utrzymać się na szczycie
PGZ – kluczowy partner
Bałtyk – kluczowy akwen dla NATO
Olympus in Paris
Zmiana warty w PKW Liban
Zdarzyło się w 2024 roku – część IV
Miliardy na obronność w 2024 roku
Na zagraniczne kursy razem z rodziną?
Nowe łóżka dla szpitala w Libanie
Szef Inspektoratu Wsparcia odwołany
2024! To był rok!
Rosja prowadzi przeciw Polsce wojnę informacyjną
Polacy pobiegli w „Baltic Warrior”
Przetrwać z Feniksem
Co się zmieni w ustawie o obronie ojczyzny?
Arcelin – cud, który może się zdarzyć tylko raz
Rosomaki i Piranie
Posłowie o modernizacji armii
Atak na cyberpoligonie
Minister wyznaczył szefa Inspektoratu Wsparcia
Wyścig na pływalni i lodzie o miejsca na podium mistrzostw kraju
Co może Europa?
Lektury na czas świąt i nie tylko
Silna aktywna rezerwa celem na przyszłość
Bez kawalerii wojny się nie wygrywa
Minister o dymisji szefa Inspektoratu Wsparcia
Fiasko misji tajnych służb
Cele polskiej armii i wnioski z wojny na Ukrainie
Polska i Kanada wkrótce podpiszą umowę o współpracy na lata 2025–2026
„Ferie z WOT” po raz siódmy
„Cel Wisła”, czyli ku starciu cywilizacji
Biegający żandarm
Żołnierzowi grozi dożywocie
Z Jastrzębi w Żmije

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO