moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Podziękowania za służbę

Wieloletnia służba na różnych stanowiskach dowódczych i sztabowych, w kraju i za granicą, daje Wam prawo do mówienia o sprawach wojska i obronności z podniesioną głową, bowiem w tym zakresie jesteście ekspertami – tymi słowami generał broni dr Mirosław Różański zwrócił się do żołnierzy Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, kończących zawodową służbę wojskową.


21 marca, po raz ostatni na uroczystości w jednym szeregu z kolegami - żołnierzami Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, stanęli żołnierze kończący zawodową służbę wojskową: generał brygady Andrzej Kuśnierek, generał brygady Stanisław Olszański, pułkownik Stanisław Macieja oraz komandor porucznik Artur Rożek. – Wyzwania, z którymi się mierzyliście przez te wszystkie lata, były nietuzinkowe. Za służbę i zaangażowanie, za lata wyrzeczeń i poświęceń, chcę Wam dziś podziękować w imieniu wszystkich przełożonych z którymi pracowaliście i na których pracowaliście – podkreślił generał Różański.

W imieniu żegnających się z mundurem żołnierzy, głos zabrał generał brygady Stanisław Olszański. – Służba wojskowa była dla nas prawdziwym wyzwaniem, ale każdy jej dzień był również ogromną satysfakcją, ponieważ swoje zadania realizowaliśmy z pasją. Odchodzący zastępca inspektora Wojsk Lądowych skierował również słowa podziękowania do dowódcy generalnego rodzajów sił zbrojnych: – Panie Generale, dziękujemy za stworzenie klimatu służby, za umiejętność dowodzenia i szerokopłaszczyznowe spojrzenie na rzeczywistość, która nas otaczała. W Dowództwie Generalnym spotkaliśmy wspaniałych i życzliwych ludzi, fachowców i profesjonalistów, z którymi współpraca była przyjemnością i zaszczytem – podkreślił generał Olszański.

Dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych generał broni dr Mirosław Różański podziękował również żołnierzom odchodzącym z DG RSZ na nowe stanowiska służbowe, życząc im dalszych sukcesów zawodowych oraz wszystkiego najlepszego w życiu prywatnym.

Generał brygady Andrzej Kuśnierek, szef Zarządu Wojsk Aeromobilnych i Zmotoryzowanych w Inspektoracie Wojsk Lądowych DG RSZ, z dniem 5 marca 2016 r. do dnia zwolnienia z zawodowej służby wojskowej, został przeniesiony do dyspozycji dowódcy 11 Dywizji Kawalerii Pancernej.

Generał brygady Stanisław Olszański, szef Zarządu Wojsk Pancernych i Zmechanizowanych – zastępca inspektora Wojsk Lądowych DG RSZ, z dniem 5 marca 2016 r. do dnia zwolnienia z zawodowej służby wojskowej, został przeniesiony do dyspozycji dowódcy Centrum Operacji Lądowych – Dowództwa Komponentu Lądowego.

Pułkownik Stanisław Macieja, szef Połączonego Centrum Operacyjnego w sztabie DG RSZ, z dniem 31 marca 2016 r. został zwolniony z zawodowej służby wojskowej i przeniesiony do rezerwy.

Komandor porucznik Artur Rożek, starszy specjalista w Oddziale Oficerów Flagowych w Zarządzie Morskim Inspektoratu Marynarki Wojennej DG RSZ, z dniem 31 marca 2016 r. został zwolniony z zawodowej służby wojskowej i przeniesiony do rezerwy.

Podpułkownik Sylwester Łysomirski, szef Wydziału Koordynacyjnego w Inspektoracie Sił Powietrznych DG RSZ, z dniem 21 marca 2016 r. został wyznaczony na stanowisko szefa sztabu w 1 Bazie Lotnictwa Transportowego.

Źródło: mjr Michał Romańczuk

red. PZ

autor zdjęć: plut. Patryk Cieliński

dodaj komentarz

komentarze

~dociekliwy
1458723600
Szanowna redakcjo, kim jest zatem ten Pan Płk w okularach?
83-9D-16-C6

Kontyngent do zmiany
 
Krajowa zbrojeniówka – w dołku czy na szczycie?
Wiosłują dla Emily
Szczyt NATO już w poniedziałek
V-2 leci do aliantów
Pierwsza mistrzyni Wojska Polskiego!
Podejmij wyzwanie razem z weteranem!
Afganistan. Czas wracać do domu
Abrams – czołg z najwyższej półki
Terytorialsi pomagają poszkodowanym w powodziach
Lato w wojskowym klimacie
Afganistan: powrót do domu
UE o wspólnym bezpieczeństwie
Kat warszawskiego getta przed sądem
Wybierz Wydarzenie Historyczne Roku 2020
26 medali żołnierzy na mistrzostwach Polski
Rozwój i wyzwania wojskowej logistyki
Combining Two Worlds
Psy (w) WOT
Trzynasty tytuł mistrza Polski „Machałka”!
Wojsko pomaga powodzianom w Małopolsce
Polskie firmy zbrojeniowe łączą siły
Podwodne rozpoznanie i ratunek
Stalowy człowiek
„Kobra ’21”, czyli rozpoznanie specjalsów
Wyścig zbrojeń nie ustaje
Lufy prosto z Huty
Nagroda nie tylko od dowódcy
Polscy żołnierze polecą na Islandię
Polak najlepszym podoficerem NATO
Żołnierze bez testów z WF-u
Co ze sprawdzianem z WF?
Desantowanie z transportowego giganta
Rusza PKW Islandia
Sukcesy żołnierzy na AFN
„Zginęli, bo byli Polakami”
Pancerniacy ruszają na Łotwę
Pałac Saski znów stanie w stolicy?
Groty dla proobronnych
Nowe książeczki wojskowe
Jutro otwarcie igrzysk olimpijskich w Tokio
Ankona – bitwa po polsku
Szczyt NATO o zagrożeniach dla bezpieczeństwa
Wilki znów na Mazurach
Javelin gwarantuje skuteczność
Podwodne centrum przyszłości
Będzie więcej szkoleń z pierwszej pomocy
Polskie F-16 gotowe na Islandię
Szczyt NATO w Brukseli – punkt zwrotny dla Sojuszu
Kurs na dyplomację
Kat Matejki, czyli prawda i mity bitwy pod Grunwaldem
Wisła i Narew w Sejmie
Course on Diplomacy
Żołnierze GROM-u uczą studentów WAT-u skoków ze spadochronem
Chorwaci uczą się od polskich pilotów
Abramsy dla 1 Brygady
„Krwawa niedziela” na Wołyniu

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO