moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Zmiany kadrowe w 3 Flotylli Okrętów

Kadra kierownicza i pracownicy wojska 3 Flotylli Okrętów w Gdyni pożegnali oficera wyznaczonego na nowe stanowisko służbowe. Uroczysta zbiórka była okazją do przedstawienia oficerów i podoficera, którzy zostali wyznaczeni na stanowiska w 3 FO.

Podczas zbiórki dowódca 3 Flotylli Okrętów kmdr Krzysztof Jaworski podziękował kmdr. ppor. Wojciechowi Krysiakowi za dotychczasową służbę i pracę. Wyraził przekonanie, że wyszkolenie, wiedza i doświadczenie, które zdobył przez lata służby w Marynarce Wojennej, będą procentować na nowym stanowisku służbowym – szefa Sztabu Morskiej Jednostki Rakietowej w Siemirowicach.

Kmdr Krzysztof Jaworski przedstawił także kadrze i pracownikom wojska nowego dowódcę Dywizjonu Zabezpieczenia Hydrograficznego Marynarki Wojennej kmdr. Marka Czarneckiego. Powitał też kpt. mar. Mariusza Bednarza i por. mar. Mariusza Stańca, którzy zostali wyznaczeni na stanowiska służbowe w 3 Flotylli Okrętów. Na zakończenie wręczył st. mar. Jarosławowi Babińskiemu akt mianowania na kolejny stopień wojskowy.

Podczas uroczystości został odczytany rozkaz dowódcy generalnego RSZ, na mocy którego za szczególne osiągnięcia w służbie szef szkolenia 3 Flotylli Okrętów kmdr Kazimierz Pulkowski został wyróżniony Odznaką Honorową Marynarki Wojennej.

Komandor podporucznik Wojciech Krysiak urodził się 4 lipca 1972 roku w Białymstoku. Służbę wojskową rozpoczął w 1992 roku wstępując do Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Po jej ukończeniu został skierowany do 1 Morskiego Pułku Strzelców, gdzie pełnił służbę kolejno na stanowiskach dowódcy plutonu i dowódcy kompanii. Od 2003 roku pełnił obowiązki na stanowisku oficera sekcji operacyjnej w Komendzie Portu Wojennego w Gdyni. Następnie w 2008 roku został skierowany do Dowództwa 3. Flotylli Okrętów i wyznaczony na stanowisko szefa sekcji gotowości bojowej i mobilizacyjnej. Z dniem 4 maja 2016 roku został wyznaczony na stanowisko szefa sztabu Morskiej Jednostki Rakietowej.

Kapitan marynarki Mariusz Badnarz urodził się 28 maja 1979 roku w Lubaczowie. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych, którą ukończył w 2004 roku. Po ukończeniu studiów pełnił służbę w Komendzie Portu Wojennego w Gdyni na stanowiskach dowódcy plutonu i oficera wychowawczego. W 2010 roku został skierowany do Dowództwa 3. Flotylli Okrętów i wyznaczony na stanowisko oficera - wydziału wychowawczego. Od 2013 roku pełnił obowiązki pełnomocnika ds. ochrony informacji niejawnych w Dywizjonie Zabezpieczenia Hydrograficznego Marynarki Wojennej. Z dniem 16 maja został wyznaczony na stanowisko szefa sekcji ochrony obiektów Dowództwa 3. Flotylli Okrętów.

Porucznik marynarki Mariusz Staniec urodził się 14 stycznia 1983 roku w Kraśniku. Do Marynarki Wojennej wstąpił w 2003 roku rozpoczynając studia w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni na wydziale Mechaniczno - Elektrycznym. Po uzyskaniu w 2008 roku dyplomu magistra inżyniera mechanika okrętowego został skierowany do 13. Dywizjonu Trałowców i wyznaczony na pierwsze stanowisko służbowe - asystenta okrętowego, a trzy lata później awansował na dowódcę działu. W 2013 został skierowany do sztabu dywizjonu gdzie pełnił służbę na stanowisku oficera sekcji operacyjnej. 9 maja 2016 roku został wyznaczony na stanowisko młodszego specjalisty w wydziale planowania logistycznego Dowództwa 3. Flotylli Okrętów.

Mat Jarosław Babiński urodził się 15 sierpnia 1987 roku w Człuchowie. Służbę wojskową rozpoczął w 2006 roku w 9. Dywizjonie Przeciwlotniczym na stanowisku celowniczego, którą pełnił tam przez cztery lata. W 2010 roku został skierowany do Dowództwa 3. Flotylli Okrętów i wyznaczony na stanowisko planszecisty. Po czterech latach wzorowej i nienagannej służby został skierowany do Szkoły Podoficerskiej Marynarki Wojennej w Ustce. Po jej ukończeniu został wyznaczony z dniem 16 maja 2016 roku na stanowisko technika w Dowództwie 3. Flotylli Okrętów i awansowany do stopnia mat.

 

red. PZ

autor zdjęć: Marian Kluczyński

dodaj komentarz

komentarze


Puchar księżniczki Zofii dla żeglarza CWZS-u
 
Rakiety dla Jastrzębi
Polak kandydatem na stanowisko szefa Komitetu Wojskowego UE
25 lat w NATO – serwis specjalny
Strażacy ruszają do akcji
Żołnierze-sportowcy CWZS-u z medalami w trzech broniach
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Cyberprzestrzeń na pierwszej linii
Zbrodnia made in ZSRS
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Wojna w Ukrainie oczami medyków
Przełajowcy z Czarnej Dywizji najlepsi w crossie
Szpej na miarę potrzeb
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Wojna w świętym mieście, epilog
Aleksandra Mirosław – znów była najszybsza!
Więcej pieniędzy dla żołnierzy TSW
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Charge of Dragon
Wojna w świętym mieście, część trzecia
Na straży wschodniej flanki NATO
NATO zwiększy pomoc dla Ukrainy
Zmiany w dodatkach stażowych
Odstraszanie i obrona
Jakie wyzwania czekają wojskową służbę zdrowia?
Sprawa katyńska à la española
Szarża „Dragona”
V Korpus z nowym dowódcą
Ramię w ramię z aliantami
Kadisz za bohaterów
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Sandhurst: końcowe odliczanie
Bezpieczeństwo ważniejsze dla młodych niż rozrywka
Front przy biurku
Marcin Gortat z wizytą u sojuszników
Prawda o zbrodni katyńskiej
Kolejne FlyEle dla wojska
Mundury w linii... produkcyjnej
Kosiniak-Kamysz o zakupach koreańskiego uzbrojenia
Rozpoznać, strzelić, zniknąć
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Wieczna pamięć ofiarom zbrodni katyńskiej!
Tusk i Szmyhal: Mamy wspólne wartości
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Wojna w świętym mieście, część druga
Koreańska firma planuje inwestycje w Polsce
Ocalały z transportu do Katynia
Gen. Kukuła: Trwa przegląd procedur bezpieczeństwa dotyczących szkolenia
Strategiczna rywalizacja. Związek Sowiecki/ Rosja a NATO
Głos z katyńskich mogił
Święto stołecznego garnizonu
SOR w Legionowie
Zachować właściwą kolejność działań
NATO on Northern Track
WIM: nowoczesna klinika ginekologii otwarta
W Rumunii powstanie największa europejska baza NATO
Barwy walki
W Brukseli o wsparciu dla Ukrainy
Przygotowania czas zacząć
Optyka dla żołnierzy
Potężny atak rakietowy na Ukrainę
NATO na północnym szlaku

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO