moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Wysocy przedstawiciele krajów NATO i UE ponownie w Warszawie

Po szczycie NATO prezydenci, premierzy i ministrowie kolejny raz odwiedzą Warszawę. Tym razem, aby wziąć udział w międzynarodowej konferencji Warsaw Security Forum 2016.

Po sukcesie szczytu NATO Warszawa ponownie znajdzie się w centrum uwagi analityków i ekspertów. 26 – 28 października br. odbywa się Warsaw Security Forum 2016, konferencja zapowiadająca się jako jedno z najważniejszych wydarzeń w temacie bezpieczeństwa międzynarodowego oraz obronności. Wysoki poziom dyskusji mają zapewnić m. in. prezydent Estonii Toomas Hendrik Ilves, wicepremierzy Polski oraz Ukrainy, Mateusz Morawiecki i Ivanna Klympush-Tsintsadze, ministrowie spraw zagranicznych Chorwacji oraz Litwy Miro Kovač oraz Linas Linkevičius.

Jak co roku, swój strategiczny udział potwierdziło Biuro Bezpieczeństwa Narodowego (BBN), które związane jest z Warsaw Security Forum od samego początku. Szef BBN, minister Paweł Soloch, który również w tym roku będzie reprezentował polski punkt widzenia, w roku 2015 przyznał, że „współpraca z Fundacją Pułaskiego będzie kontynuowana” oraz że „Warszawskie Forum Bezpieczeństwa jest ważnym miejscem spotkań nie tylko ze względu na podejmowane tematy, ale również ze względu na obecność znakomitych gości”. Również Organizacja Traktatu Północnoatlantyckiego (NATO) postrzega WSF jako ważne wydarzenie służące promocji relacji transatlantyckich i oficjalnie wyraziła poparcie dla konferencji. WSF cieszy się również wsparciem ważnych polskich instytucji państwowych i zostało objęte patronatami honorowymi Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, a także Ministra Finansów, Ministra Cyfryzacji oraz Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. We współpracę przy organizacji Warsaw Security Forum zaangażowały się także polskie i zagraniczne think tanki m.in. Carnegie Europe, Atlantic Council, German Marshall Fund of the United States, Instytut Kościuszki, Centrum Stosunków Międzynarodowych, Polski Instytut Spraw Międzynarodowych, Instytut Wolności, Forum Młodych Dyplomatów i wiele innych.

Konferencja stanowi ważną platformę wymiany doświadczeń dla wysokich przedstawicieli państwowych i ich doradców, której celem jest wypracowanie wspólnej odpowiedzi na wyzwania współczesnej Europy i Świata. Jak co roku WSF skupi się na wyzwaniach stojących przed członkami Paktu Północnoatlantyckiego i Unii Europejskiej. Ważnym tematem konferencji będzie ocena realizacji postanowień ze szczytu NATO w Warszawie. W centrum rozważań znajdzie się także ewolucja podejścia państw sojuszniczych do kwestii związanych z terroryzmem międzynarodowym, jak również cyberbezpieczeństwo czy strategia dla Południowej Flanki NATO. Wśród poruszanych tematów znajdzie się również kwestia światowego przywództwa, wybory w Stanach Zjednoczonych Ameryki oraz układ nuklearny z Iranem. Z racji usytuowania Warszawy, ważnymi tematami będą nowe wyzwania dla współpracy regionalnej, kwestia Ukrainy czy relacje z Federacją Rosyjską.

***

Warsaw Security Forum jest międzynarodową konferencją, a zarazem miejscem spotkań prezydentów, premierów, ministrów, ambasadorów, kadry wojskowej oraz doradców i ekspertów umożliwiającą wymianę doświadczeń, a także rozwój debaty na temat bieżących problemów bezpieczeństwa. Celem konferencji jest wypracowanie kolektywnej odpowiedzi na wyzwania i zagrożenia dla państw NATO i UE oraz pogłębianie współpracy w sferze obronności.

Polska Zbrojna objęła konferencję patronatem medialnym. Więcej informacji oraz agenda wydarzenia dostępne są na stronie Warsaw Security Forum.

PZ

autor zdjęć: Arch. Warsaw Security Forum

dodaj komentarz

komentarze


Szer. Karolina Bosiek mistrzynią Europy
 
Polska członkiem Eurokorpusu
Jedyne takie laboratorium w Polsce
Otwarte bramy Auschwitz
Bez AK, ale nadal w walce
Socjalne wsparcie dla żołnierzy służących na granicy
Sojuszniczy ogień w Orzyszu
Pierwszy krok do zawodowców
Polska szóstym członkiem Eurokorpusu
Wyzwoliciele bez wyzwolenia
Nie żyje żołnierz z 9 Brygady
Czternaścioro żołnierzy w składzie na igrzyska w Pekinie
Survival w Kosowie
Dziesięcioro żołnierzy w dziesiątce najlepszych sportowców Polski
Zwiad w górach? Ruszamy zimą
Gotowi na arktyczne zimno
NATO i USA: Jesteśmy gotowi na każde rozwiązanie
Więcej pieniędzy i nowe dodatki dla żołnierzy
Nowe możliwości bydgoskich WZL
USA ostrzej o sytuacji wokół Ukrainy
Rodzeństwo na medal
Sojusznicy solidarni wobec Ukrainy
Keeping Guard on Integrity
Spędź ferie z WOT
Strzały na granicy
Świadczenie motywacyjne dla żołnierzy
W Brukseli o przyszłości NATO
Szpital w Legionowie czeka na pierwszych pacjentów
Zima, skały i kawalerzyści
Oczy na wschodnią flankę
Zielony, żółty czy czerwony?
Spotkanie Rady NATO–Rosja
Nowe garaże dla Leopardów
(Nie)ludzka broń Łukaszenki
Na granicy (na razie) spokojniej
Nauka kruszenia lodu
Wandea – heroizm i ludobójstwo
Misja nie tylko wojskowa
Walczą o tytuł Mistrza EkstraKlasy Wojskowej
PKW Rumunia po raz dziesiąty
Przygotowania do produkcji wież ZSSW-30
Konkurs pamięci o Katyniu
Walka, która poruszyła Europę
Minister Błaszczak zakażony COVID-19
Nowa Rada przy prezydencie
Saperzy rozminowują Kłaj
Legionowski szpital niemal gotowy
Prezydent Duda rozmawiał z sekretarzem generalnym NATO
Polacy zakończyli dowodzenie Tarczą Przeciwminową
Na wolność przez dwa mury
Rekordowy ćwierćmaraton w Słupsku
Laboratoria specjalnego przeznaczenia
Biden o kryzysie we wschodniej Europie
Jak Perun z Piratem
W BBN o sytuacji na granicy
Komandosi w rumuńskiej Transylwanii
Wiedza, która ratuje życie
Jakie zmiany dla podchorążych?

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO