moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Agencja Mienia Wojskowego on-line

W drugiej połowie roku Agencja Mienia Wojskowego uruchomi sklep internetowy. Na początek w ofercie znajdą się elementy umundurowania, wyposażenie gastronomiczne, sprzęt sportowy oraz odzież. Do końca roku AMW planuje też uruchomienie portalu aukcyjnego. W drodze licytacji będzie można stać się właścicielem np. powojskowych pojazdów.

– Takie były oczekiwania naszych klientów, zwłaszcza tych, którzy mieszkają w miastach, gdzie nie prowadzimy sklepów stacjonarnych – mówi Małgorzata Weber, rzecznik prasowy Agencji.Miłośnicy militariów mogą robić zakupy w dziesięciu sklepach, m.in. w Poznaniu, Krakowie, Bydgoszczy, Gdyni i Warszawie. Można w nich kupić drobny sprzęt, przybory, elementy umundurowania czy wyposażenia wycofanego już z armii.

Uruchomienie sprzedaży on-line planowane jest na początku drugiej połowy roku. Każdy produkt, który znajdzie się w ofercie, zostanie sfotografowany i dokładnie opisany. – Nie będziemy włączali w sprzedaż internetową naszych sklepów stacjonarnych. Głównie dlatego, że gdyby na przykład klient zamówił produkty z różnych sklepów, koszty wysyłki z wielu miejsc mogłyby przewyższyć cenę zamawianego towaru. Dlatego cały asortyment przeznaczony do sprzedaży w Internecie zostanie umieszczony w jednym centralnym magazynie w Krakowie. Chcemy mieć wszystko w jednym miejscu, by wiedzieć, czym dysponujemy i kontrolować jakość wysyłanego towaru – tłumaczy Małgorzata Weber.

W ofercie znajdzie się przede wszystkim drobny sprzęt i wyposażenie, którego zakup nie wymaga koncesji. – To będą podobne produkty do tych, które znajdują się w naszych sklepach – mówi rzecznik AMW. Do sieci trafią np. elementy wyposażenia gastronomii (talerze, topory rzeźnicze itp.), pojedyncze egzemplarze sprzętu sportowego (m.in. łapa trenerska Daniken, mała tarcza treningowa), latarki kieszonkowe, śpiwory, kanistry stalowe, różnego rodzaju zasobniki, plecaki czy brezentowe torby polowe. Znajdą się również elementy umundurowania, czyli to, co miłośnicy militariów kupują najczęściej – czapki, rogatywki, berety, kapelusze polowe tropikalne w kamuflażu pustynnym, furażerki, hełmy stalowe i szalo-kominiarki. Na chętnych będą też czekały lotnicze kombinezony i rękawiczki. – Lista produktów będzie się oczywiście wydłużać. Cen na razie nie podajemy, ale zapewniam, że tak jak i w naszych sklepach, tak i w sieci będą atrakcyjne – mówi Małgorzata Weber.

W dalszej kolejności AMW planuje uruchomić platformę aukcyjną. Oferowany na niej będzie sprzęt, na posiadanie którego nie jest wymagana koncesja i wyposażenie będące przedmiotem przetargów prowadzonych przez oddziały terenowe AMW. – W pierwszej kolejności planujemy wystawiać do sprzedaży te towary, na które jest największy popyt. W drodze licytacji będzie można stać się właścicielem powojskowych pojazdów, przyczep, sprzętu inżynieryjnego, urządzeń warsztatowych – mówi Małgorzata Weber.

Pieniądze ze sprzedaży powojskowego mienia Agencja Mienia Wojskowego przekazuje na Fundusz Modernizacji Sił Zbrojnych RP. W 2017 roku ze sprzedaży m.in. amunicji i środków bojowych, samochodów (głównie starów i honkerów), pojazdów specjalnych (wywrotki, dźwigi i żurawie), przyczep transportowych, sprzętu inżynieryjnego, urządzeń warsztatowych, sprzętu przeładunkowego i złomu metalowego AMW uzyskała 64,5 mln zł. Zgodnie z tegorocznymi planami sprzedaż powojskowego uzbrojenia i sprzętu ma przynieść Agencji ok. 54 mln zł.

Paulina Glińska

autor zdjęć: Agencja Mienia Wojskowego

dodaj komentarz

komentarze


Święto Oddziału Specjalnego ŻW
 
Pytania o europejską tarczę
Wielki triumf 2 Korpusu Polskiego
NATO on Northern Track
Wszystkie misje AWACS-a
„Pierwsza Drużyna” na start
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Prezydent chce wzmocnienia odporności państwa
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Broń Hitlera w rękach AK
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Polki pobiegły po srebro!
Memoriał gen. Andersa coraz bliżej
Dwie dekady ulepszania Sojuszu
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Camp Miron. Amerykańscy specjalsi w Polsce
Śladami ojca
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Sukcesy reprezentantek CWZS-u
Tomczyk: „Tarcza Wschód” ma odstraszyć agresora
Dwa krążki kajakarki z „armii mistrzów”
MON przedstawiło w Senacie plany rozwoju sił zbrojnych
Krwawa noc pośród puszczy
Czego można się nauczyć od żołnierzy?
Bohater odtrącony
Serwis K9 w Polsce
Wioślarze i triatlonistka na podium
„Wakacje z wojskiem”, czyli plan na lato
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
„Przekazał narodowi dziedzictwo myśli o honor i potęgę państwa dbałej”
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Nowe zadania szefa SKW
Ameryka daje wsparcie
Mobilne dowodzenie
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Barbara wzmocni polską obronę powietrzną
Sejmowa debata o bezpieczeństwie
Kto wywalczy tytuł mistrza MMA?
Obradował Komitet Wojskowy Unii Europejskiej
Cień atomowej zagłady
Flota Bayraktarów w komplecie
Polska wiktoria na Monte Cassino
Grupa Północna o wsparciu dla Ukrainy
Wojskowi medycy niosą pomoc w Iraku
They Will Check The Training Results in Combat
„Ryś” z laserem
Dwa srebrne medale kajakarzy CWZS-u
„Sarex ’24”: razem w czasie kryzysu
Układ nerwowy Mieczników
Abramsy w pętli
Na straży nieba
Żołnierzu, wyślij dziecko na wakacje z Rewitą
Więcej hełmów dla żołnierzy
Sojusznicy ćwiczą w Drawsku
Wojna w świętym mieście, epilog
Po śladach polskich bohaterów
Pływacy i maratończycy na medal
By Polska była bezpieczna
„Grand Quadriga ‘24”
Zawsze gotowi do pomocy

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO