moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Nowy dowódca Hetmańskiej Brygady

12 marca na placu apelowym 34 Brygady Kawalerii Pancernej żołnierze powitali swojego nowego dowódcę. Pułkownik Piotr Zieja został dowódcą Hetmańskiej Brygady.


Uroczystość rozpoczęła się złożeniem meldunku dowódcy Czarnej Dywizji gen. dyw. Stanisławowi Czosnkowi przez prowadzącego ceremonię zastępcę dowódcy, szefa sztabu batalionu zmechanizowanego, mjr. Krzysztofa Łażewskiego. Podczas przeglądu pododdziałów dowódcy dywizji towarzyszyli dotychczasowy dowódca 34 BKPanc, czasowo pełniący obowiązki podpułkownik Ireneusz Ignasiak oraz obejmujący obowiązki pułkownik Piotr Zieja.

Wśród obecnych gości nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych, dowódców jednostek, przedstawicieli służb mundurowych oraz organizacji współpracujących i wspierających żołnierzy brygady. Głównym punktem uroczystego apelu było przekazanie sztandaru brygady w ręce obejmującego obowiązki dowódcy płk. Ziei. Następnie podpisano protokół przekazania i przyjęcia obowiązków dowódcy 34 BKPanc. Ważnym momentem było wręczenie nowemu dowódcy brygady wyróżniającego hetmańczyków sznura „Fourragere”, a także Odznaki Pamiątkowej brygady w barwach Belgijskiego Krzyża Wojennego. Żołnierze brygady, jako jedyni w Wojsku Polskim, zakładają go do munduru galowego.

Gen. Czosnek w swoim przemówieniu podkreślał świetne wyszkolenie i przygotowanie pułkownika Ziei: – Tego żołnierza przedstawiać nie trzeba. Człowiek o ogromnym doświadczeniu misyjnym i operacyjnym. Łatwiej wymienić ćwiczenia w których nie brał udziału niż te w których udział brał – taki jest nowy dowódca 34 Brygady Kawalerii Pancernej. Pułkownik Zieja obejmuje stanowisko pełne wymagań i poświęceń, ale znam pułkownika i znam żołnierzy 34Brygady jestem pewien, że te zadania które stoją przed Hetmańczykami zostaną wykonane. Życzę satysfakcji z zajmowanego stanowiska i panie pułkowniku – Rób to co niemożliwe bo na to stać tylko najlepszych.Odchodzący dowódca brygady podsumował czas swojego dowodzenia słowami: - Dowodzenie 34 Brygadą Kawalerii Pancernej – Hetmańską Brygadą było dla mnie nie tylko ogromnym zaszczytem, ale także dużym wyzwaniem. Był to czas, w którym wspólnie z żołnierzami brygady kontynuowaliśmy wykonywanie zadań postawionych przez przełożonych. Dziś z tego miejsca dziękuję wszystkim żołnierzom brygady oraz pracownikom resortu obrony narodowej za zaangażowanie podczas okresu, w którym dane było mi kierować tak doskonale wyszkoloną jednostką wojskową. Dziękuję, a jednocześnie na ręce naszego nowego dowódcy - pułkownika Piotra Ziei składam serdeczne gratulacje z okazji przyjęcia obowiązków dowódcy jednej z najlepiej wyszkolonych jednostek pancernych w Polsce. Wyrażam przekonanie, że żołnierska droga na stanowisku dowódcy 34 Brygady Kawalerii Pancernej stanie się źródłem satysfakcji, wielu nowych zawodowych doświadczeń i inspiracją do dalszej służby.

Uroczysty apel zwieńczył swoim przemówieniem nowy dowódca 34 BKPanc, płk Piotr Zieja: - Stanowisko dowódcy brygady jest dla każdego oficera zaszczytem i wyróżnieniem. W dniu dzisiejszym przypadł mi zaszczyt objąć dowództwo nad 34 Brygadą Kawalerii Pancernej. Zaszczyt, ale i przyjemność, ponieważ wiem, że obejmuję jednostkę dobrze wyszkoloną i przygotowaną do realizacji stawianych przed nią zadań. Poprzedni dowódca Hetmańczyków, płk Lewandowski poprzeczkę ustawił wysoko. Pomimo, że nie będzie to łatwe, jestem przekonany, że uda się kontynuować ten wysiłek na tak wysokim poziomie. Są takie wartości, które są bardzo ważne dla mnie, a którymi chciałbym się dzisiaj podzielić. To lojalność, odpowiedzialność i zaufanie – powiedział nowy dowódca Hetmanczyków.

Uroczystość przekazania dowodzenia zakończyła defilada pododdziałów 34 BKPanc. Wojskową asystę honorową stanowiły poczet sztandarowy i kompania honorowa 34 BKPanc, dowodzona przez kpt. Macieja Banaszyńskiego, orkiestra dywizyjna oraz poczty trąbek z płomieniami 1 Brabanckiego batalionu czołgów, 2 Flandryjskiego batalionu czołgów i Drezdeńskiego dywizjonu artylerii samobieżnej.

Tekst: por. Magdalena Czekatowska

red. PZ

autor zdjęć: por. Magdalena Czekatowska, mł. chor. Andrzej Domaszewicz

dodaj komentarz

komentarze


Ocalić od zapomnienia
 
Ministrowie państw bałtyckich o zagrożeniach i współpracy
Czarna Dywizja świętuje
Do broni!
Szef MON: w XXI wieku fake newsy stały się bronią
Współpraca i walka w komunikacji
Misja, w której stawką było życie
„Ryś”, czyli nowe zadania w nieznanym terenie
Poznajcie produkty nagrodzone podczas XXIX MSPO
Szczyt NATO o zagrożeniach dla bezpieczeństwa
Rozwój i wyzwania wojskowej logistyki
„Northern Coasts”, czyli debiut „Kormorana”
AW 139 W dla Wojska Polskiego?
Techniki linowe dla wybranych
Wojsko dla mediów, media dla wojska
Wyścig zbrojeń nie ustaje
Rzetelna informacja w cenie!
Defender, czyli innowacyjny obrońca
Żołnierze wyjechali, problemy zostały
Polscy żołnierze polecą na Islandię
Będzie więcej szkoleń z pierwszej pomocy
PGZ na londyńskich targach zbrojeniowych
Skok na głęboką wodę
Ewakuacja z Afganistanu dobiegła końca
Srebro sztafety i brąz kajakarek
Szczyt NATO w Brukseli – punkt zwrotny dla Sojuszu
OWŚ – betonowa wizja obrony
Dezinformacja – oręż wojny hybrydowej
W Tokio zgasł olimpijski znicz
Afganistan. Czas wracać do domu
Żołnierze powinni być aktywni w mediach i lokalnie
In the Only Right Direction
Przez sport do wojska!
„Ocean 2020”, czyli drony na straży morskich granic
Biegacze na orientację z Czarnej Dywizji najlepsi
Nowy system naboru zmienia też armię
Komunikacja strategiczna to dziś priorytet
Musimy myśleć tylko o jednym – walka aż do zwycięstwa!
Defendery. Innowacyjność w cenie
Pomnik prawdy o Katyniu
Służbowe „M” dla żołnierzy z Zamościa
Ćwierćwiecze AMW
Marynarze z 8 Flotylli na czele zespołu NATO
Emerytura wypłacana w … karmie
W jedynym słusznym kierunku
Course on Diplomacy
W walce na dwa fronty – bez szans
Żołnierze z Leźnicy trenują siatkarzy
Wojsko nie może zapominać o dialogu ze społeczeństwem
Nowe racje dla specjalsów
Po raz dziesiąty pobiegli „śladami gen. Nila”
HSW ma ofertę dla armii
Symulator dla kierowców ciężarówek
Szkoły dumne z mundurowych uczniów
Wojskowy żargon tylko w jednostkach
Żołnierze wrócili do Polski
Czołgi do ataku!
Prosty język to najważniejsza maksyma!
Baza ofiar zbrodni wołyńskiej
Szczyt NATO już w poniedziałek
Żołnierze bez testów z WF-u
Terytorialsi zapraszają na WOT Games!
UE o wspólnym bezpieczeństwie
Niech żyje pamięć niezłomnych!
Zakaz noszenia mundurów podczas protestów
Wybierz się na wojskowe studia
Kosmiczne technologie na MSPO
MSPO 2021 - serwis specjalny
Nowe święto w rocznicę powstania wielkopolskiego?

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO