moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Pożegnanie dowódcy 15 GBZ

15 listopada na terenie kompleksu koszarowego w Giżycku odbyło się uroczyste pożegnanie dowódcy 15 GBZ gen. bryg. Norberta Iwanowskiego.

W obecności Dowódcy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej gen. dyw. Krzysztofa Radomskiego, posłów, przedstawicieli władz państwowych, samorządowych, dowódców i szefów jednostek i instytucji wojskowych, duchowieństwa, środowisk kombatanckich oraz przedstawicieli instytucji, stowarzyszeń i organizacji pozarządowych Giżycka, weteranów oraz żołnierzy i pracowników wojska, dowódca 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej gen. bryg. Norbert Iwanowski pożegnał się ze sztandarem 15 GBZ.

Meldunek o gotowości pododdziałów 15 GBZ, przyjął Dowódca 16 PDZ. Po przeglądzie pododdziałów, przywitaniu z żołnierzami, a następnie powitaniu przybyłych gości, nastąpiło wciągnięcie flagi państwowej na maszt oraz odśpiewanie Hymnu Państwowego. Wszystkich przybyłych na uroczystość powitał gen. bryg. Norbert Iwanowski. Następnie odczytano Decyzję Ministra Obrony Narodowej, o wyznaczeniu na inne stanowisko służbowe.

Dowódca 16 PDZ gen. dyw. Krzysztof Radomski w swoim wystąpieniu scharakteryzował krótko okres dowodzenia brygadą przez gen. bryg. Iwanowskiego: „Mogę śmiało powiedzieć, że w przypadku Pana, również nie było inaczej. Okres dowodzenia przez Pana 15 Brygadą, to czas intensywnego szkolenia, połączonego z wieloma treningami i ćwiczeniami wymagających poświęcenia, oddania, ale i zaprezentowania najwyższych umiejętności i wojskowego profesjonalizmu. Tym zadaniom sprostaliście na wysokim poziomie. Wśród najważniejszych należy wymienić: ćwiczenie taktyczne z wojskami pk. PUMA-19 a także ćwiczenie dowódczo-sztabowe wspomaganego komputerowo pk. ŁASICA-19. Słowa uznania, należą się za wzorowe wykonanie zadań podczas ćwiczenia wyższego przełożonego pk. DRAGON-19 w czerwcu bieżącego roku, w którym brali także udział nasi sojusznicy”.

Podziękował gen. bryg. Iwanowskiemu za dowodzenie brygadą, a także pogratulował nowego stanowiska: „W związku z zakończeniem służby na stanowisku Dowódcy 15 Brygady Zmechanizowanej jeszcze raz serdecznie dziękuję Panu za wzorową i przykładną służbę, życzę dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności. Jednocześnie z całego serca gratuluję wyznaczenia na stanowisko szefa Zarządu P-2 Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. Jestem przekonany, że z poczuciem należycie rozumianego obowiązku i profesjonalizmu wykonywał będzie Pan Generał zadania w nowym miejscu służby”.

Kulminacyjnym momentem uroczystości było przekazanie przez dowódcę sztandaru oraz proporca rozpoznawczego 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej zastępcy dowódcy 15 GBZ płk Bogdanowi Rycerskiemu, który czasowo przejął pełnienie obowiązków, a także podpisanie protokołów zdania i objęcia obowiązków na stanowisku dowódcy brygady.

Dowódca 15 GBZ w swoim przemówieniu podziękował żołnierzom 15 GBZ za ich służbę: „Zawiszacy!!! Dzień pożegnania jest najlepszą okazją, aby podziękować wszystkim żołnierzom i pracownikom brygady za waszą służbę i pracę, za wzorowe wypełnianie obowiązków, za starania i wysiłek, aby Nasza brygada cieszyła się społecznym zaufaniem i była traktowana przez przełożonych, jako najwyższej rangi partner. Przyjmijcie podziękowanie za Waszą postawę, wiedzę i zaangażowanie w służbę dla dobra 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej i Sił Zbrojnych”, „Panie, Panowie Oficerowie, Podoficerowie, Żołnierze dowodzenie Wami było dla mnie zaszczytem. Dziękuję!”.

Po odśpiewaniu Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego nastąpiła defilada pododdziałów wchodzących w skład naszej brygady.

Tekst: kpt. Martyna Kupis

red. PZ

autor zdjęć: plut. Bartek Grądkowski, szer. Adrian Staszewski

dodaj komentarz

komentarze


Trzynasty tytuł mistrza Polski „Machałka”!
 
Polak najlepszym podoficerem NATO
Kurs na dyplomację
26 medali żołnierzy na mistrzostwach Polski
Wiosłują dla Emily
Polskie firmy zbrojeniowe łączą siły
Kat Matejki, czyli prawda i mity bitwy pod Grunwaldem
Ankona – bitwa po polsku
„Zginęli, bo byli Polakami”
Lato w wojskowym klimacie
Wyścig zbrojeń nie ustaje
Javelin gwarantuje skuteczność
Jutro otwarcie igrzysk olimpijskich w Tokio
Abramsy dla 1 Brygady
Kontyngent do zmiany
Będzie więcej szkoleń z pierwszej pomocy
Stalowy człowiek
Wilki znów na Mazurach
Pałac Saski znów stanie w stolicy?
„Krwawa niedziela” na Wołyniu
Szczyt NATO o zagrożeniach dla bezpieczeństwa
Żołnierze bez testów z WF-u
Wisła i Narew w Sejmie
Wojsko pomaga powodzianom w Małopolsce
Groty dla proobronnych
„Kobra ’21”, czyli rozpoznanie specjalsów
UE o wspólnym bezpieczeństwie
Nowe książeczki wojskowe
Nagroda nie tylko od dowódcy
Podwodne rozpoznanie i ratunek
Wybierz Wydarzenie Historyczne Roku 2020
V-2 leci do aliantów
Afganistan. Czas wracać do domu
Żołnierze GROM-u uczą studentów WAT-u skoków ze spadochronem
Szczyt NATO już w poniedziałek
Podwodne centrum przyszłości
Sukcesy żołnierzy na AFN
Pierwsza mistrzyni Wojska Polskiego!
Polskie F-16 gotowe na Islandię
Psy (w) WOT
Polscy żołnierze polecą na Islandię
Abrams – czołg z najwyższej półki
Terytorialsi pomagają poszkodowanym w powodziach
Chorwaci uczą się od polskich pilotów
Rozwój i wyzwania wojskowej logistyki
Szczyt NATO w Brukseli – punkt zwrotny dla Sojuszu
Pancerniacy ruszają na Łotwę
Lufy prosto z Huty
Podejmij wyzwanie razem z weteranem!
Kat warszawskiego getta przed sądem
Krajowa zbrojeniówka – w dołku czy na szczycie?
Course on Diplomacy
Rusza PKW Islandia
Desantowanie z transportowego giganta
Combining Two Worlds
Afganistan: powrót do domu
Co ze sprawdzianem z WF?

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO