moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Pożegnanie dowódcy 15 GBZ

15 listopada na terenie kompleksu koszarowego w Giżycku odbyło się uroczyste pożegnanie dowódcy 15 GBZ gen. bryg. Norberta Iwanowskiego.

W obecności Dowódcy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej gen. dyw. Krzysztofa Radomskiego, posłów, przedstawicieli władz państwowych, samorządowych, dowódców i szefów jednostek i instytucji wojskowych, duchowieństwa, środowisk kombatanckich oraz przedstawicieli instytucji, stowarzyszeń i organizacji pozarządowych Giżycka, weteranów oraz żołnierzy i pracowników wojska, dowódca 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej gen. bryg. Norbert Iwanowski pożegnał się ze sztandarem 15 GBZ.

Meldunek o gotowości pododdziałów 15 GBZ, przyjął Dowódca 16 PDZ. Po przeglądzie pododdziałów, przywitaniu z żołnierzami, a następnie powitaniu przybyłych gości, nastąpiło wciągnięcie flagi państwowej na maszt oraz odśpiewanie Hymnu Państwowego. Wszystkich przybyłych na uroczystość powitał gen. bryg. Norbert Iwanowski. Następnie odczytano Decyzję Ministra Obrony Narodowej, o wyznaczeniu na inne stanowisko służbowe.

Dowódca 16 PDZ gen. dyw. Krzysztof Radomski w swoim wystąpieniu scharakteryzował krótko okres dowodzenia brygadą przez gen. bryg. Iwanowskiego: „Mogę śmiało powiedzieć, że w przypadku Pana, również nie było inaczej. Okres dowodzenia przez Pana 15 Brygadą, to czas intensywnego szkolenia, połączonego z wieloma treningami i ćwiczeniami wymagających poświęcenia, oddania, ale i zaprezentowania najwyższych umiejętności i wojskowego profesjonalizmu. Tym zadaniom sprostaliście na wysokim poziomie. Wśród najważniejszych należy wymienić: ćwiczenie taktyczne z wojskami pk. PUMA-19 a także ćwiczenie dowódczo-sztabowe wspomaganego komputerowo pk. ŁASICA-19. Słowa uznania, należą się za wzorowe wykonanie zadań podczas ćwiczenia wyższego przełożonego pk. DRAGON-19 w czerwcu bieżącego roku, w którym brali także udział nasi sojusznicy”.

Podziękował gen. bryg. Iwanowskiemu za dowodzenie brygadą, a także pogratulował nowego stanowiska: „W związku z zakończeniem służby na stanowisku Dowódcy 15 Brygady Zmechanizowanej jeszcze raz serdecznie dziękuję Panu za wzorową i przykładną służbę, życzę dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności. Jednocześnie z całego serca gratuluję wyznaczenia na stanowisko szefa Zarządu P-2 Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. Jestem przekonany, że z poczuciem należycie rozumianego obowiązku i profesjonalizmu wykonywał będzie Pan Generał zadania w nowym miejscu służby”.

Kulminacyjnym momentem uroczystości było przekazanie przez dowódcę sztandaru oraz proporca rozpoznawczego 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej zastępcy dowódcy 15 GBZ płk Bogdanowi Rycerskiemu, który czasowo przejął pełnienie obowiązków, a także podpisanie protokołów zdania i objęcia obowiązków na stanowisku dowódcy brygady.

Dowódca 15 GBZ w swoim przemówieniu podziękował żołnierzom 15 GBZ za ich służbę: „Zawiszacy!!! Dzień pożegnania jest najlepszą okazją, aby podziękować wszystkim żołnierzom i pracownikom brygady za waszą służbę i pracę, za wzorowe wypełnianie obowiązków, za starania i wysiłek, aby Nasza brygada cieszyła się społecznym zaufaniem i była traktowana przez przełożonych, jako najwyższej rangi partner. Przyjmijcie podziękowanie za Waszą postawę, wiedzę i zaangażowanie w służbę dla dobra 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej i Sił Zbrojnych”, „Panie, Panowie Oficerowie, Podoficerowie, Żołnierze dowodzenie Wami było dla mnie zaszczytem. Dziękuję!”.

Po odśpiewaniu Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego nastąpiła defilada pododdziałów wchodzących w skład naszej brygady.

Tekst: kpt. Martyna Kupis

red. PZ

autor zdjęć: plut. Bartek Grądkowski, szer. Adrian Staszewski

dodaj komentarz

komentarze


Dodatkowe świadczenie dla przyszłych kierowców wojskowych
 
Nie ma nowoczesnej armii bez nowoczesnej optoelektroniki
Sportowcy CWZS-u czekają na wasze głosy
RBN o rezultatach szczytu NATO
Spotkanie szefa MON-u i sekretarza obrony USA
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
„Sokół” wylądował
Kolejna dostawa FA-50 dla wojska
Ekspresowa pomoc
Unijna pomoc dla Ukrainy
Najdłuższa noc
Do Polski dotarła dostawa uzbrojenia z USA
Narodziny polskich sił morskich
Polski dzień strzelania w Rumunii
Zwycięstwo bez zwycięstwa
Ferie z WOT? Zapisy już trwają
Sojusz z branżowym liderem
Futsal na zakończenie rywalizacji
PKW Orlik gotowy na misję
Panczenistka i szpadzistka na podium Pucharu Świata
Solo w FA-50
Szef MON-u o planach obrony kraju
Sprzęt inżynieryjny dla armii
O 200 OPW więcej na nowy rok szkolny
Wojsko pomoże Słoweńcom
Wojska specjalne dostały kolejne Black Hawki
Witkacy – piąty wieszcz?
Jest nowy rząd, ale bez zmian w MON-ie
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Jak chronić granicę? Polacy podpowiedzą Finom
Wojsko w gotowości do ewakuacji Polaków ze Strefy Gazy
Judoczka z CWZS-u z brązem mistrzostw Europy
Armia Polska w drodze do Europy
Zanim wyruszą do Bagdadu
Fiński debiut w Sojuszu
Więcej pieniędzy na wojskowe mundury
Nowy batalion czołgów na Podlasiu
Polsko-koreańskie rozmowy
Kiedy na kwalifikację?
Abramsy jadą na ukraiński front
Śmiertelny wypadek żołnierza
Koniec misji niemieckich przeciwlotników
Operacja NATO przy granicy z Rosją
W WIM-ie otwarto nowoczesną klinikę urologii
Laureaci cyberkonkursu MON
Wyższe diety dla przeciwlotników i radiotechników
Biały wywiad nie zawiódł
Ostre strzelanie w Świętoszowie
Wojsko wraca do Babimostu
Więcej pieniędzy na nagrody
Podchorążowie świętują
Polka najlepsza w finale Pucharu Świata
Rozkaz do „Burzy”
„Pług” idzie na śmierć
Nowe AWACS-y dla NATO
Pierwszy polski Homar
Zawiszacy na manewrach u sąsiadów
Holandia i Dania przekażą Ukrainie F-16

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO