moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Pożegnanie dowódcy 15 GBZ

15 listopada na terenie kompleksu koszarowego w Giżycku odbyło się uroczyste pożegnanie dowódcy 15 GBZ gen. bryg. Norberta Iwanowskiego.

W obecności Dowódcy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej gen. dyw. Krzysztofa Radomskiego, posłów, przedstawicieli władz państwowych, samorządowych, dowódców i szefów jednostek i instytucji wojskowych, duchowieństwa, środowisk kombatanckich oraz przedstawicieli instytucji, stowarzyszeń i organizacji pozarządowych Giżycka, weteranów oraz żołnierzy i pracowników wojska, dowódca 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej gen. bryg. Norbert Iwanowski pożegnał się ze sztandarem 15 GBZ.

Meldunek o gotowości pododdziałów 15 GBZ, przyjął Dowódca 16 PDZ. Po przeglądzie pododdziałów, przywitaniu z żołnierzami, a następnie powitaniu przybyłych gości, nastąpiło wciągnięcie flagi państwowej na maszt oraz odśpiewanie Hymnu Państwowego. Wszystkich przybyłych na uroczystość powitał gen. bryg. Norbert Iwanowski. Następnie odczytano Decyzję Ministra Obrony Narodowej, o wyznaczeniu na inne stanowisko służbowe.

Dowódca 16 PDZ gen. dyw. Krzysztof Radomski w swoim wystąpieniu scharakteryzował krótko okres dowodzenia brygadą przez gen. bryg. Iwanowskiego: „Mogę śmiało powiedzieć, że w przypadku Pana, również nie było inaczej. Okres dowodzenia przez Pana 15 Brygadą, to czas intensywnego szkolenia, połączonego z wieloma treningami i ćwiczeniami wymagających poświęcenia, oddania, ale i zaprezentowania najwyższych umiejętności i wojskowego profesjonalizmu. Tym zadaniom sprostaliście na wysokim poziomie. Wśród najważniejszych należy wymienić: ćwiczenie taktyczne z wojskami pk. PUMA-19 a także ćwiczenie dowódczo-sztabowe wspomaganego komputerowo pk. ŁASICA-19. Słowa uznania, należą się za wzorowe wykonanie zadań podczas ćwiczenia wyższego przełożonego pk. DRAGON-19 w czerwcu bieżącego roku, w którym brali także udział nasi sojusznicy”.

Podziękował gen. bryg. Iwanowskiemu za dowodzenie brygadą, a także pogratulował nowego stanowiska: „W związku z zakończeniem służby na stanowisku Dowódcy 15 Brygady Zmechanizowanej jeszcze raz serdecznie dziękuję Panu za wzorową i przykładną służbę, życzę dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności. Jednocześnie z całego serca gratuluję wyznaczenia na stanowisko szefa Zarządu P-2 Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. Jestem przekonany, że z poczuciem należycie rozumianego obowiązku i profesjonalizmu wykonywał będzie Pan Generał zadania w nowym miejscu służby”.

Kulminacyjnym momentem uroczystości było przekazanie przez dowódcę sztandaru oraz proporca rozpoznawczego 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej zastępcy dowódcy 15 GBZ płk Bogdanowi Rycerskiemu, który czasowo przejął pełnienie obowiązków, a także podpisanie protokołów zdania i objęcia obowiązków na stanowisku dowódcy brygady.

Dowódca 15 GBZ w swoim przemówieniu podziękował żołnierzom 15 GBZ za ich służbę: „Zawiszacy!!! Dzień pożegnania jest najlepszą okazją, aby podziękować wszystkim żołnierzom i pracownikom brygady za waszą służbę i pracę, za wzorowe wypełnianie obowiązków, za starania i wysiłek, aby Nasza brygada cieszyła się społecznym zaufaniem i była traktowana przez przełożonych, jako najwyższej rangi partner. Przyjmijcie podziękowanie za Waszą postawę, wiedzę i zaangażowanie w służbę dla dobra 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej i Sił Zbrojnych”, „Panie, Panowie Oficerowie, Podoficerowie, Żołnierze dowodzenie Wami było dla mnie zaszczytem. Dziękuję!”.

Po odśpiewaniu Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego nastąpiła defilada pododdziałów wchodzących w skład naszej brygady.

Tekst: kpt. Martyna Kupis

red. PZ

autor zdjęć: plut. Bartek Grądkowski, szer. Adrian Staszewski

dodaj komentarz

komentarze


Czego można się nauczyć od żołnierzy?
 
Ameryka daje wsparcie
„Ryś” z laserem
Zawsze gotowi do pomocy
Cień atomowej zagłady
„Pierwsza Drużyna” na start
Polki pobiegły po srebro!
Najmłodsi artyści Wojska Polskiego
Obradował Komitet Wojskowy Unii Europejskiej
Wojna w świętym mieście, epilog
Flota Bayraktarów w komplecie
Żołnierzu, wyślij dziecko na wakacje z Rewitą
Polska wiktoria na Monte Cassino
Serwis K9 w Polsce
Mobilne dowodzenie
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Tarcza Wschód – odstraszanie i obrona
„Sarex”, czyli jeden za wszystkich, wszyscy za jednego
Dwa krążki kajakarki z „armii mistrzów”
Szachownice nie dotarły nad Finlandię
Podróż po AWACS-ie
Sukcesy reprezentantek CWZS-u
Pokazali bojowego ducha
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Piedimonte – samobójcza misja
Przysięga w Limanowej
Wielki triumf 2 Korpusu Polskiego
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
NATO on Northern Track
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Grupa Północna o wsparciu dla Ukrainy
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
WAM wraca po latach
Pływacy i maratończycy na medal
Dwie dekady ulepszania Sojuszu
Po śladach polskich bohaterów
Broń Hitlera w rękach AK
Święto Oddziału Specjalnego ŻW
Nie szpital, a instytut
Tomczyk: „Tarcza Wschód” ma odstraszyć agresora
Sejmowa debata o bezpieczeństwie
Ostatnia droga Pileckiego
Wszystkie misje AWACS-a
Kto wywalczy tytuł mistrza MMA?
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
They Will Check The Training Results in Combat
Układ nerwowy Mieczników
Hełmy – nowoczesne i na miarę
Wojskowi medycy niosą pomoc w Iraku
Dwa srebrne medale kajakarzy CWZS-u
Memoriał gen. Andersa coraz bliżej
„Sarex ’24”: razem w czasie kryzysu
Nowe zadania szefa SKW
By Polska była bezpieczna
Barbara wzmocni polską obronę powietrzną
„Grand Quadriga ‘24”

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO