moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Przekazanie dowodzenia w 91 Batalionie Logistycznym

W koszarach 91 Batalionu Logistycznego w Komprachcicach odbyła się uroczystość przekazania obowiązków dowódcy batalionu. Od 23 stycznia 2020 roku 91 Batalionem Logistycznym dowodzi podpułkownik Krzysztof Maziarz.

W obecności dowódcy 10  Brygady Logistycznej pułkownika Szymona Lepiarza, dowódców jednostek wojskowych, a także żołnierzy i pracowników wojska oraz zaproszonych gości odbyła się uroczystość przekazania obowiązków na stanowisku dowódcy 91 Batalionu Logistycznego. Zgodnie z ceremoniałem wojskowym, z rąk ustępującego dowódcy podpułkownika Arkadiusza Serówki, sztandar jednostki przyjął nowy dowódca batalionu podpułkownik Krzysztof Maziarz.

Poproszony o zabranie głosu pułkownik Szymon Lepiarz podziękował za dotychczasową służbę ustępującemu dowódcy podpułkownikowi Arkadiuszowi Serówce: – 26 lutego minęłyby cztery lata, odkąd objął Pan stanowisko dowódcy 91 Batalionu Logistycznego. W tym czasie postawił Pan wysoko poprzeczkę, z którą będzie musiał się zmierzyć Pana następca. Chciałbym Panu za to bardzo serdecznie podziękować. Dziękuję za ciężką pracę, za szkolenie i za realizację niezliczonych zadań na rzecz 10 Brygady Logistycznej, a także jednostek wojskowych w kraju oraz kontyngentów wojskowych.

Dowódca 10 Brygady Logistycznej przybliżył zebranym sylwetkę nowego dowódcy batalionu: – Pan podpułkownik to oficer doświadczony, od początku swojej kariery związany z logistyką. Służbę wojskową rozpoczynał w 1989 roku jako podchorąży Wyższej Szkoły Oficerskiej Służb Kwatermistrzowskich. Służył w 10 Pułku Zmechanizowanym, 10 Brygadzie Zmechanizowanej, 5 Brygadzie Pancernej, 10 Brygadzie Logistycznej, a ostatnio na stanowisku zastępcy dowódcy – szefa Sztabu 55 Batalionu Remontowego.

Zwracając się bezpośrednio do podpułkownika Maziarza powiedział: – Niełatwe zadanie stoi przed nowym dowódcą, ale patrząc na Pana karierę, na ścieżkę oficerską jestem przekonany, że doskonale poradzi Pan sobie na stanowisku dowódcy batalionu. Dowodzenie samodzielną jednostką wojskową jest wielkim zaszczytem i dowodem zaufania przełożonych. Jestem pewien, że Pana umiejętności i doświadczenie, a także cechy charakteru spowodują, że szybko zdobędzie Pan również zaufanie swoich nowych podwładnych. Pułkownik Szymon Lepiarz życzył również oficerom powodzenia na nowych stanowiskach służbowych i satysfakcji z wykonywania powierzonych obowiązków.

Żegnając się z batalionem, pułkownik Serówka podziękował żołnierzom i pracownikom resortu obrony narodowej za wspólną służbę i podkreślił: – Chcę żebyście wiedzieli, że z całej mojej 30 – letniej służby te cztery lata za Wami cenię sobie najbardziej. Szczególne podziękowania złożył również obecnym wójtowi gminy Komprachcice Leonardowi Pietruszce oraz dyrektorowi Zespołu Szkół w Tułowicach Adamowi Sinickiemu. – Współpraca z Wami to była wielka przyjemność. Bardzo dziękuję za przychylność i za serdeczność wobec mojej osoby i batalionu. Mam nadzieję, że ta współpraca będzie kontynuowana.

Nowy dowódca 91 Batalionu Logistycznego podpułkownik Krzysztof Maziarz po przyjęciu sztandaru wojskowego jednostki, zwrócił się do zebranych słowami: - To dla mnie wielki zaszczyt i powód do dumy, to także duży kredyt zaufania, jakim zostałem obdarzony przez przełożonych, za który bardzo dziękuję. Głęboko wierzę, że dzięki wspólnemu wysiłkowi sprostamy wszystkim wyzwaniom i przezwyciężymy ewentualne trudności. Wasze zdolności, zapał i profesjonalizm będą dla mnie dodatkowym źródłem wsparcia i motywacji.

Po przemówieniach goście dołączyli do podziękowań i życzeń dla ustępującego oraz nowego dowódcy 91 Batalionu Logistycznego. Uroczystość zakończyła się defiladą pododdziałów batalionu.

Tekst: kpt. Piotr Płuciennik

red. PZ

autor zdjęć: kpt. Piotr Płuciennik

dodaj komentarz

komentarze


Wiosłują dla Emily
 
Course on Diplomacy
26 medali żołnierzy na mistrzostwach Polski
Ankona – bitwa po polsku
Polskie firmy zbrojeniowe łączą siły
Kontyngent do zmiany
Żołnierze GROM-u uczą studentów WAT-u skoków ze spadochronem
Podwodne rozpoznanie i ratunek
„Zginęli, bo byli Polakami”
Kat warszawskiego getta przed sądem
Trzynasty tytuł mistrza Polski „Machałka”!
Lufy prosto z Huty
Polscy żołnierze polecą na Islandię
Terytorialsi pomagają poszkodowanym w powodziach
Rozwój i wyzwania wojskowej logistyki
Nowe książeczki wojskowe
Groty dla proobronnych
Jutro otwarcie igrzysk olimpijskich w Tokio
Rusza PKW Islandia
Psy (w) WOT
Javelin gwarantuje skuteczność
Afganistan. Czas wracać do domu
Wybierz Wydarzenie Historyczne Roku 2020
Polskie F-16 gotowe na Islandię
Czekamy na pierwszy medal w Tokio
Abrams – czołg z najwyższej półki
Wojsko pomaga powodzianom w Małopolsce
Sukcesy żołnierzy na AFN
Lato w wojskowym klimacie
Żołnierze bez testów z WF-u
Szczyt NATO o zagrożeniach dla bezpieczeństwa
Podejmij wyzwanie razem z weteranem!
Afganistan: powrót do domu
„Kobra ’21”, czyli rozpoznanie specjalsów
Krajowa zbrojeniówka – w dołku czy na szczycie?
Pancerniacy ruszają na Łotwę
Podwodne centrum przyszłości
Wilki znów na Mazurach
Szczyt NATO w Brukseli – punkt zwrotny dla Sojuszu
Chorwaci uczą się od polskich pilotów
Wisła i Narew w Sejmie
Co ze sprawdzianem z WF?
Będzie więcej szkoleń z pierwszej pomocy
V-2 leci do aliantów
Stalowy człowiek
Szczyt NATO już w poniedziałek
Nagroda nie tylko od dowódcy
„Krwawa niedziela” na Wołyniu
Combining Two Worlds
Pałac Saski znów stanie w stolicy?
UE o wspólnym bezpieczeństwie
Wyścig zbrojeń nie ustaje
Kat Matejki, czyli prawda i mity bitwy pod Grunwaldem
Pierwsza mistrzyni Wojska Polskiego!
Abramsy dla 1 Brygady
Polak najlepszym podoficerem NATO
Kurs na dyplomację
Desantowanie z transportowego giganta

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO