moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Dołącz do świątecznej akcji „Paczka dla Bohatera”

Kiedyś walczyli dla nas, dziś my zawalczmy dla nich – tymi słowami Stowarzyszenie „Paczka dla Bohatera” zachęca do wspierania inicjatywy, dzięki której weterani walk o niepodległość otrzymują świąteczne upominki. W tym roku wolontariusze chcą ich zaprosić także do wspólnego świętowania Nowego Roku. Tym razem Stowarzyszenie uhonoruje również żołnierzy strzegących granic.

Akcja Stowarzyszenia „Paczka dla Bohatera”, dzięki której kombatanci i weterani walk o niepodległość otrzymują świąteczne paczki, stała się już tradycją. Wolontariusze po raz jedenasty będą przygotowywali upominki dla swoich podopiecznych. Zamierzają obdarować dwa tysiące osób. Wśród kombatantów, do których chce dotrzeć Stowarzyszenie, są uczestnicy II wojny światowej, żołnierze wyklęci, a także opozycjoniści. Jednak, aby było to możliwe, konieczne jest zgromadzenie różnego rodzaju produktów. Ich zbiórka właśnie się rozpoczęła.

– Zbiórka darów dla weteranów walk o niepodległość odbywa się na terenie całego kraju, a także w Niemczech i Holandii. Lista miejsc, gdzie można przekazać dary, wydłuża się z każdym dniem. Można ją znaleźć na facebookowej stronie naszego Stowarzyszenia – mówi ppor. rez. Tomasz Sawicki, prezes „Paczki dla Bohatera”. Dodaje, że szczególnie przydatne będą artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia, takie jak: kawa, herbata, słodycze, owoce i warzywa w puszce, konfitury, konserwy, płatki śniadaniowe, cukier, olej, syropy, witaminy, kasze, bakalie, soki, makarony, sery. – Ale kombatanci ucieszą się także z kosmetyków, takich jak: szampony, płyny do kąpieli, środki chemiczne czy z koców i ręczników – zaznacza.

Wolontariusze Stowarzyszenia namawiają, aby do akcji włączyły się również szkoły i przedszkola. – Zachęcamy do tego, aby dzieci i młodzież przygotowali laurki, kartki świąteczne lub napisali listy, które moglibyśmy dołączyć do paczek. Taki gest, który świadczący o osobistym zaangażowaniu, jest dla kombatantów bardzo ważny – mówi Sawicki. Dodaje, że w tym roku jest to szczególnie istotne, bo część z przekazanych Stowarzyszeniu prac wolontariusze chcieliby przekazać żołnierzom i funkcjonariuszom, którzy strzegą bezpieczeństwa polskich granic. – Prosili nas o to sami kombatanci, którzy są bardzo przejęci panującą na terenach przygranicznych sytuacją. Jeśli będziemy mieli taką możliwość, dołączymy do tych przesyłek trochę słodyczy. To będzie takie symboliczne podziękowanie za to, co robią dla ojczyzny – wyjaśnia prezes.

W tym roku wolontariusze chcą nie tylko wręczyć swoim podopiecznym upominki, lecz także zaprosić ich do wspólnego świętowania Nowego Roku. – Wielu kombatantów spędza Sylwestra samotnie, dlatego postanowiliśmy zaprosić ich w tym terminie do ośrodka wypoczynkowego w Ryni. Zorganizowalibyśmy dla nich poczęstunek i wieczorek taneczny – zapowiada Sawicki. – Byłaby to dla nich także okazja, aby skorzystali z zabiegów rehabilitacyjnych i masaży. Ale wszystko zależy od tego, czy uda nam się zgromadzić odpowiednie środki – zaznacza.

Każdy, kto chciałby wesprzeć wolontariuszy Stowarzyszenia przy realizacji akcji charytatywnych, może przekazać czy podarować coś w ramach zbiórki lub po prostu zrobić zakupy na internetowym bazarku Stowarzyszenia, gdzie w ofercie znajdują się książki, militaria czy kosmetyki, które na ten cel przekazali darczyńcy. – Wszystkie zgromadzone w ten sposób środki zostaną przeznaczone na realizację naszych projektów. Żadna z osób w nie zaangażowanych nie pobiera wynagrodzenia – zaznacza prezes. – Zachęcam do wspierania naszych akcji. Kiedyś oni walczyli dla nas, dziś my zawalczmy dla nich – podkreśla ppor. rez. Tomasz Sawicki.

Magdalena Miernicka

autor zdjęć: Paczka dla Bohatera

dodaj komentarz

komentarze


Serwis K9 w Polsce
 
Obradował Komitet Wojskowy Unii Europejskiej
„Ryś” z laserem
Pokazali bojowego ducha
„Grand Quadriga ‘24”
Dwa srebrne medale kajakarzy CWZS-u
Dwie dekady ulepszania Sojuszu
Centrum Szkolenia WOT świętuje
„Sarex”, czyli jeden za wszystkich, wszyscy za jednego
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Nie szpital, a instytut
Żołnierz ranny na granicy z Białorusią
Przysięga w Limanowej
Memoriał gen. Andersa coraz bliżej
Wojskowi medycy niosą pomoc w Iraku
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Ostatnia droga Pileckiego
Mobilne dowodzenie
Święto Oddziału Specjalnego ŻW
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Piedimonte – samobójcza misja
Barbara wzmocni polską obronę powietrzną
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Zawsze gotowi do pomocy
Sejmowa debata o bezpieczeństwie
Pływacy i maratończycy na medal
Flota Bayraktarów w komplecie
By Polska była bezpieczna
Czego można się nauczyć od żołnierzy?
WAT-owskie eksperymenty na ISS
Wszystkie misje AWACS-a
Ameryka daje wsparcie
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
„Pierwsza Drużyna” na start
Sukcesy reprezentantek CWZS-u
Podróż po AWACS-ie
Tomczyk: „Tarcza Wschód” ma odstraszyć agresora
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Polki pobiegły po srebro!
Szachownice nie dotarły nad Finlandię
Wielki triumf 2 Korpusu Polskiego
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Tarcza Wschód – odstraszanie i obrona
Broń Hitlera w rękach AK
WAM wraca po latach
Nowe zadania szefa SKW
Żołnierzu, wyślij dziecko na wakacje z Rewitą
„Sarex ’24”: razem w czasie kryzysu
Dwa krążki kajakarki z „armii mistrzów”
Po śladach polskich bohaterów
Grupa Północna o wsparciu dla Ukrainy
Cień atomowej zagłady
NATO on Northern Track
Kto wywalczy tytuł mistrza MMA?
Hełmy – nowoczesne i na miarę
Najmłodsi artyści Wojska Polskiego
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Wojna w świętym mieście, epilog
They Will Check The Training Results in Combat

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO