moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Polacy zdobywają medale na mistrzostwach Europy

Z trzema medalami wrócili reprezentanci Wojska Polskiego z mistrzostw Starego Kontynentu seniorek w boksie i młodzieżowców w podnoszeniu ciężarów. Szer. rez. Aneta Rygielska i szer. rez. Elżbieta Wójcik w czarnogórskiej Budvie zostały wicemistrzyniami Europy. Natomiast sztangista st. szer. rez. Piotr Kudłaszyk wywalczył w albańskim Durrës brązowy medal.

Na mistrzostwach Europy kobiet w boksie reprezentantki Polski zdobyły trzy srebrne medale. W finałach o złoto walczyły: szer. rez. Aneta Rygielska w kategorii 66 kg, szer. rez. Elżbieta Wójcik w kat. 75 kg i Martyna Jancelewicz w kat. 81 kg. W ocenie arbitrów największe szanse na zdobycie tytułu mistrzowskiego miała Jancelewicz, która jednak przegrała finałową walkę 2:3 z mistrzynią świata Litwinką Gabriele Stonkute. Z kolei Rygielską pokonała w finale 4:1 Niemka Stefanie von Berge, a Wójcik uległa 0:5 Irlandce Aoife O’Rourke.

– Polki poprawiły swoje wyniki z ostatnich mistrzostw Europy w 2019 roku, na których zdobyły dwa srebrne medale i jeden brązowy. Cieszę się, że Aneta Rygielska i Elżbieta Wójcik ponownie zostały wicemistrzyniami Starego Kontynentu – mówi mł. chor. Sławomir Ślusarczyk, były trener-koordynator reprezentacji Wojska Polskiego w boksie.

Szer. rez. Aneta Rygielska z Pomorzanina Toruń w drodze do finału wygrała z trzema rywalkami. Po zwycięstwie 5:0 nad Angielką Hannah Robinson w ćwierćfinale pokonała 5:0 reprezentantkę Walii Rosie Eccles, a w półfinale 3:2 Busenaz Sürmeneli z Turcji, mistrzynię olimpijską z Tokio oraz dwukrotną mistrzynię świata z 2019 i 2022 roku. O sensacyjnym zwycięstwie Polki zadecydowała trzecia runda, którą nasza reprezentantka wygrała 3:2. Natomiast szer. rez. Elżbieta Wójcik z Klubu Bokserskiego Karlino w ćwierćfinale odniosła zwycięstwo 3:2 nad Niemką Iriną Nicolet Schonenberger, a w półfinale pokonała, również 3:2, Ukrainkę Anastazję Czernokolenko.

Natomiast w rozgrywanych w albańskim Durrës młodzieżowych mistrzostwach Europy w podnoszeniu ciężarów st. szer. rez. Piotr Kudłaszyk wywalczył brązowy medal w kategorii 73 kg. – W momencie gdy Piotr był już pewny zdobycia brązu w dwuboju, postanowił powalczyć o złoto. W podrzucie podjął więc próbę z ciężarem 183 kg na sztandze, o 2 kg więcej od rekordu życiowego oraz rekordu Polski, który do niego należy. Niestety, nie udało mu się i musiał zadowolić się trzecim miejscem – mówi st. chor. sztab. rez. Waldemar Gospodarek, prezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów. Ostatecznie zawodnik LKS Budowlani-Kucera z Nowego Tomyśla, który niebawem wstąpi w szeregi Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego, w dwuboju uzyskał wynik 313 kg. W rwaniu w najlepszej próbie zaliczył 140 kg, a w podrzucie 173 kg. – W czerwcu Piotr zdobył brąz w Tiranie w kategorii seniorów. Kolejny medal młodzieżowców bardzo mnie cieszy. Przed nami najważniejsza próba w tym sezonie, czyli mistrzostwa świata, które na przełomie listopada i grudnia odbędą się w stolicy Kolumbii. W Bogocie czeka sztangistów pierwsza kwalifikacja do igrzysk olimpijskich w Paryżu w 2024 roku – dodaje prezes.

Niestety, pechowo zakończył się start w Durrës dla drugiego z reprezentantów Wojska Polskiego. St. szer. Bartłomiej Adamus nie przystąpił bowiem do rywalizacji na pomoście w kategorii 96 kg z powodu kontuzji. – Bartkowi podczas rozgrzewki z ciężarem 145 kg odnowiła się kontuzja i trenerzy wycofali go z mistrzostw – wyjaśnia prezes PZPC.

SZUS

autor zdjęć: Polski Związek Bokserski

dodaj komentarz

komentarze


To był wielki cios dla polskiej armii
 
Dwie dekady WIM-u
Nurkowali w Kopalni Soli w Wieliczce
Nagroda „Wprost” dla szefa MON-u
Wojskowi lotnicy na pomoc cywilom
Śladem profesjonalistów
Więcej szans na oficerskie gwiazdki
Tons on Board
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Dodatek już nie za klasę
Sojusznicza rotacja
Leopardy pojadą do Ukrainy!
Desant w Forcie Bragg
Łączność dla czołgów
Aby wzmocnić wschodnią flankę NATO
Weź udział w konkursie katyńskim
Cztery medale żołnierzy w Pucharze Świata
Strzelcy na podium Pucharu Świata i zawodów Grand Prix
„Trenuj z wojskiem” – jak się przygotować
Mistrz strzelania dynamicznego z AWL
Z Radomia do Las Vegas
4% PKB na Wojsko Polskie
Więcej Javelinów dla SZ RP
Styczniowy poligon terytorialsów
Zachód o wsparciu dla Kijowa
Upominki dla tureckich dzieci
Armia Czerwona niesie śmierć
Walczymy z imperium zła
The Fall of the Superpower Myth
Jakie są zasady nauki żołnierzy?
Terytorialsi szkolą się pod okiem byłych specjalsów
Tarnawatka ’39 Depozyt honoru legionistów
Patrioty dla Ukrainy to również bezpieczeństwo Polski
Gen. Pszczoła: Czuję się spełniony
F-35 rozpoczynają Air Policing
Ukraina czeka na czołgi
Cekaemy i trumny
Przetarcie przed manewrami
Ochotnicy do warszawskiej brygady
Zwiad na bieszczadzkich szlakach
Triumf snowboardzisty w Pucharze Świata
Libańscy żołnierze trenują pod okiem Polaków
Silniejsza obrona południowo-wschodniej flanki
Bieg pod dyktando niebieskich beretów
SAROV w opcji
Terenowe motocykle II RP
Leopardy 2 dla Ukrainy?
Armia przetestuje Piraty
Nie zmarnować szansy
Orlik w natowskiej misji
Niemieckie wyrzutnie Patriot w drodze do Polski
Jakie zmiany w edukacji dla bezpieczeństwa?
Abramsy jadą do Ukrainy!
Góral wart miliony, czyli specjaliści od koronkowej roboty
Air Policing piątej generacji
Powstanie styczniowe: czas nadziei, czas klęski
Bundeswehra relokuje żołnierzy do Polski
Żołnierz wśród najlepszych sportowców Polski
Wzmacnianie przeciwpancernych zdolności
Śmierć kata Warszawy

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO