moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Ruszyła sprzedaż biletów na Air Show

Myśliwce, samoloty transportowe i śmigłowce z całego świata przylecą do Radomia, by zaprezentować się przed widzami Air Show 2023. Lista uczestników jeszcze nie jest zamknięta, wciąż spływają deklaracje o udziale w występach. Aby zobaczyć podniebne pokazy na żywo, już dziś kupcie bilety online. Koniecznie sprawdźcie, czy możecie otrzymać zniżkę na ich zakup.

Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show Radom 2023 odbędą się w ostatni weekend sierpnia (26 i 27) na lotnisku Warszawa-Radom. Właśnie rozpoczęła się sprzedaż biletów na Air Show. Można je kupić na www.tobilet.pl. – Wejściówki jednodniowe na sobotę 26 sierpnia razem z pokazem wieczornym kosztują 70 zł, a na niedzielę 27 sierpnia – 60 zł – informuje ppłk Magdalena Busz, rzecznik prasowy pokazów Air Show. – Warto kupić je online, bo są o 10 złotych tańsze niż te, które będą sprzedawane w kasach pokazów – dodaje ppłk Busz.

Specjalne ceny będą obowiązywały m.in. rodziny z dziećmi, uczniów, studentów, emerytów, rencistów i służby mundurowe. Za bilet na jeden dzień pokazów zapłacą oni 30 złotych. Natomiast bezpłatne wejściówki mogą otrzymać w kasach sprzedażowych osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności, poszkodowani weterani misji zagranicznych, kombatanci wojenni, żołnierze zawodowi i terytorialni, a także seniorzy 75 plus i dzieci do 6. roku życia (jednak ich opiekunowie muszą kupić bilet). – Proszę pamiętać o zabraniu ze sobą dokumentów potwierdzających wiek czy status emeryta, legitymacji uczniowskiej, studenckiej czy żołnierskiej – przypomina ppłk Magdalena Busz. Te dokumenty będą sprawdzane razem z biletem przy wejściu na pokazy.

REKLAMA

Do tej pory udział w pokazach zadeklarowały zespoły i soliści z 20 państw. Wśród nich również polski zespół demonstracyjny F-16, ale też myśliwiec F-16 z Belgii „Dream Viper”, Saab JAS-39C Gripen z czeskich sił powietrznych, F/A-18C Hornet z Finlandii oraz Rafale Solo Display z Francji. W powietrzu zaprezentuje się zespół Patrouille Suisse ze Szwajcarii na samolotach Northrop F-5E Tiger II, duńskie siły powietrzne zaprezentują swoje myśliwce F-16, a Litwini i Słowacy – transportowce C-27J Spartan. Nie zabraknie również śmigłowców, takich jak Black Hawk, Bell OH-58 Kiowa, W-3 Sokół, a także Eurocopter Dauphin. Na niebie w defiladzie pokażą się wszystkie statki polskich sił powietrznych, w tym również żegnające się ze służbą MiG-29 i Su-22. Na płycie radomskiego lotniska zostanie zaprezentowane wyposażenie wszystkich rodzajów wojsk, w tym po raz pierwszy koreański samolot FA-50 z polską szachownicą.

Honorowy patronat nad Międzynarodowymi Pokazami Lotniczymi Air Show Radom 2023, organizowanymi przez Agencję Mienia Wojskowego i Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych, objął Prezydent RP Andrzej Duda. Wzorem poprzednich lat, podczas XVII edycji wydarzenia swój kunszt lotniczy w powietrznych akrobacjach zaprezentują piloci z kilkunastu państw świata, którzy będą rywalizować w pokazach o tytuł najlepszego solisty. Przyznana zostanie też nagroda za najlepszy występ zespołowy.

Warto pamiętać, że podczas pokazów natężenie dźwięku może przekroczyć 110 dB, a to, jak wyjaśniają organizatorzy Air Show, prawie dwa razy więcej niż np. dźwięki ruchu ulicznego w mieście. Dlatego rodzice powinni wcześniej rozważyć, czy zabierać na pokazy dzieci poniżej 6. roku życia. – Zalecamy też słuchawki ochronne dla dzieci i innych osób szczególnie wrażliwych na hałas – mówi ppłk Magdalena Busz. Sprzedaż biletów na stronie.

Ewa Korsak

autor zdjęć: st. chor. sztab. mar. Arkadiusz Dwulatek

dodaj komentarz

komentarze


Jak gasło powstanie
 
Zmiany w przepisach wojskowych na ostatniej prostej
Śladem profesjonalistów
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Podchorążowie AWL ślubowali
Polsko-koreańskie rozmowy w Warszawie
RBN o rezultatach szczytu NATO
Zmiany w systemie dowodzenia armią. Projekt trafił do Sejmu
Dodatek dla wszystkich „misjonarzy”
Przysięga w Kolnie
Tak rodziła się konspiracja
PZL-Świdnik proponuje nowy system szkolenia pilotów
„Northern Coasts” – trzy grupy okrętów pod polskim dowództwem
Wyższe diety za służbę na granicy
Uwaga, samoloty na drodze! Ćwiczenia „Route 604”
Brązowa czwórka podwójna
Brytyjscy piloci w Polsce
Buzdygany wręczone!
Polsko-koreańskie rozmowy
Sukcesy żołnierzy w finale Diamentowej Ligi i na ściance wspinaczkowej
16 Dywizja świętuje
Ku czci poległych, pomordowanych i wywiezionych na Sybir
Ekspresowa pomoc
O innowacyjnych technologiach dla wojska
Z pułku w brygadę
Abramsy jadą na ukraiński front
„Northern Coasts” – bałtycki sprawdzian
Kadeci na poligonie
Polscy saperzy kończą misję w Słowenii
Armia rosyjska wychodzi z Polski
Brąz st. szer. Oskara Miliwka w Pucharze Świata w Rio de Janeiro
Przesłanie bohaterów Armii Krajowej
Szkolenie na DOL-ach będzie odbywało się cyklicznie
Okręty NATO przeszukują wody Holandii
Odliczanie do przysięgi
Nowa brygada dla 18 Dywizji Zmechanizowanej
Unijna pomoc dla Ukrainy
Holandia i Dania przekażą Ukrainie F-16
ORP „Orzeł” – wciąż bez ostatniego rozdziału
Szwedzi na „Czernickim”
Start w nowy etap żołnierskiego życia
Drogi do wolności
Trening na awaryjnym lotnisku
Pamięć o pomordowanych
Najwyższy stopień saperskiego wtajemniczenia
WOT świętuje sześciolecie
Wojskowe kontrakty w USA
Kajakarze CWZS-u na podium mistrzostw świata
Wojsko pomoże Słoweńcom
Triumf Czarnej Dywizji w biegach na orientację
Raki dla podhalańczyków
Cyberżołnierze na szczycie NATO
Nowy pancerz dla Borsuka
SKON przeciwko wotum nieufności wobec szefa MON-u
AWL, czyli renoma budowana latami
Armatohaubice K9 strzelały w Nowej Dębie
Lecimy F-35
Polska rozdarta przez okupantów
Szef MON-u o planach obrony kraju
Plan misji „Air Defender”
Łukaszenka grozi Polsce, USA reagują

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO