moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Pożegnanie z brygadą

W 10 Brygadzie Kawalerii Pancernej pożegnano odchodzących do innych jednostek żołnierzy: starszego chorążego Sebastiana Kłobuszewskiego, młodszego chorążego Adama Kulczyckiego oraz sierżanta Emiliana Wołodźko.


– Zawsze powtarzam, że liczba obecnych w trakcie pożegnania ludzi jest odbiciem tego jak pracowaliście, jaką sobie wyrobiliście markę, reputację – rozpoczął uroczystość zastępca dowódcy pułkownik Dariusz Nawrocki. – Prawdziwy tłum, który zgromadził się tutaj dzisiaj, jest imponujący. To dobrze o Was świadczy.

Po odczytaniu rozkazów wyznaczających podoficerów na nowe stanowiska służbowe głos zabrał ponownie pułkownik Nawrocki, który złożył żołnierzom życzenia w imieniu dowódcy 10 BKPanc, wszystkich żołnierzy brygady i swoim. – Służba z Wami to był zaszczyt i honor. Wasz brak odczujemy mocno, bo nie będzie łatwo Was zastąpić. Oby jak najrzadziej odchodzili od nas takiej klasy specjaliści. Mówiąc te słowa, wręczył podoficerom pamiątkowe ryngrafy.

W trakcie ceremonii głos zabierali przełożeni podoficerów. – Chciałbym zawsze mieć takich podwładnych – zwrócił się major Jan Chmielewski do młodszego chorążego Adama Kulczyckiego. – Pan chorąży ma szczególne predyspozycje do prac mobilizacyjnych, jest wręcz stworzony do tej pracy. Profesjonalista w każdym calu. Każda kontrola i inspekcja była pod wielkim wrażeniem wiedzy tego żołnierza. Dziękuję za współpracę.

– Wiele pracy przed nami, jeśli chcemy utrzymać poziom i tempo, jakie narzuciłeś – zwrócił się szef sztabu brygady pułkownik Bogdan Rycerski do starszego chorążego Sebastiana Kłobuszewskiego, a następnie życzył wszystkim odchodzącym powodzenia na nowych stanowiskach służbowych.

Podpułkownik Paweł Michalski, dowódca 1 Batalionu Czołgów, szczególnie ciepło żegnał żołnierza 3 kompanii czołgów tego batalionu, który temu pododdziałowi poświęcił 18 lat służby. – Pracowaliśmy razem przez kilkanaście lat. To wysokiej klasy fachowiec, specjalista, który szkolił się jeszcze w Niemczech. Dziękuję za to, co zrobiłeś dla batalionu, dla swojej kompanii. Dziękuję, że przekazałeś swą wiedzę i umiejętności młodszym kolegom.

Zastępca dowódcy batalionu zmechanizowanego Wojciech Strzelecki zwrócił się przede wszystkim do sierżanta Emiliana Wołodźko. – Byłeś wzorowym żołnierzem. Mam nadzieję, że teraz odpoczniesz, zwolnisz teraz tempo i będziesz miał więcej czasu na zainteresowania i oczywiście rodzinę. Powodzenia. Wszystkiego dobrego.

Wręczenie symbolicznych upominków, ryngrafów i tablic pamiątkowych, a następnie wspólne zdjęcie i życzenia indywidualne zakończyły uroczystość.

* * *
Starszy chorąży Sebastian Kłobuszewski – jest absolwentem Centrum Szkolenia Uzbrojenia i Elektroniki (CSUiE). Służbę zawodową rozpoczął w 1996 roku jako technik kompanii czołgów. Wziął udział w VIII zmianie PKW Afganistan.

Młodszy chorąży Adam Kulczycki – pracę w wojsku rozpoczął od zasadniczej, a następnie nadterminowej służby. W 2002 roku został wyznaczony na stanowisko podoficera ewidencyjnego sekcji administracyjnej. Rok później został operatorem w kompanii łączności w batalionie dowodzenia, a w 2004 roku rozpoczął pracę na stanowisku podoficera sztabowego TZKOP. W 2008 roku został podoficerem sekcji S-3, w 2009 roku starszym instruktorem w Ośrodku Szkolenia Leopard. Od 2010 roku pełnił funkcję dowódcy zastępu instruktorów OSL. Rok później został podoficerem sztabowym sekcji logistyki, a następnie starszym podoficerem sztabowym sekcji wsparcia dowodzenia i łączności sztabu batalionu.

Sierżant Emilian Wołodźko – pracę w wojsku rozpoczął od zasadniczej, a następnie nadterminowej służby. W 1997 roku został wyznaczony na stanowisko podoficera plutonu medycznego kompanii logistycznej batalionu zmechanizowanego. Od 2005 roku służył jako podoficer TZKOP. W 2012 roku został dowódcą drużyny w batalionie zmechanizowanych. Wziął udział w PKW Kosowo w 2000 roku, I zmianie PKW Irak w 2003 roku oraz I i II zmianie PKW Afganistan.
 
Źródło: Katarzyna Przepióra/ 10 BKPanc

PZ

autor zdjęć: Katarzyna Przepióra

dodaj komentarz

komentarze


Kolejne FlyEle dla wojska
 
Front przy biurku
Zmiany w dodatkach stażowych
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Wojna w świętym mieście, część trzecia
Gen. Kukuła: Trwa przegląd procedur bezpieczeństwa dotyczących szkolenia
Kadisz za bohaterów
Aleksandra Mirosław – znów była najszybsza!
Polak kandydatem na stanowisko szefa Komitetu Wojskowego UE
Koreańska firma planuje inwestycje w Polsce
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Jakie wyzwania czekają wojskową służbę zdrowia?
Bezpieczeństwo ważniejsze dla młodych niż rozrywka
Gunner, nie runner
Strategiczna rywalizacja. Związek Sowiecki/ Rosja a NATO
NATO zwiększy pomoc dla Ukrainy
Przełajowcy z Czarnej Dywizji najlepsi w crossie
Barwy walki
Święto stołecznego garnizonu
Puchar księżniczki Zofii dla żeglarza CWZS-u
Szarża „Dragona”
W Rumunii powstanie największa europejska baza NATO
Charge of Dragon
W Italii, za wolność waszą i naszą
Szpej na miarę potrzeb
Rozpoznać, strzelić, zniknąć
NATO na północnym szlaku
Lekkoatleci udanie zainaugurowali sezon
Morze Czarne pod rakietowym parasolem
25 lat w NATO – serwis specjalny
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Przygotowania czas zacząć
Zachować właściwą kolejność działań
Więcej pieniędzy dla żołnierzy TSW
Sprawa katyńska à la española
Kosiniak-Kamysz o zakupach koreańskiego uzbrojenia
W Brukseli o wsparciu dla Ukrainy
Wojna na detale
Wojna w Ukrainie oczami medyków
Na straży wschodniej flanki NATO
Żołnierze-sportowcy CWZS-u z medalami w trzech broniach
Ramię w ramię z aliantami
Głos z katyńskich mogił
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Sandhurst: końcowe odliczanie
Znamy zwycięzców „EkstraKLASY Wojskowej”
Tusk i Szmyhal: Mamy wspólne wartości
Donald Tusk: Więcej akcji a mniej słów w sprawie bezpieczeństwa Europy
Strażacy ruszają do akcji
NATO on Northern Track
Active shooter, czyli warsztaty w WCKMed
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Czerwone maki: Monte Cassino na dużym ekranie
SOR w Legionowie
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Operacja „Synteza”, czyli bomby nad Policami
Wojna w świętym mieście, część druga
Wojskowy bój o medale w czterech dyscyplinach
Wojna w świętym mieście, epilog

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO