moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Przekazanie dowodzenia w 11 Pułku

Pułkownik Dariusz Adamczyk został dowódcą 11 Mazurskiego Pułku Artylerii. Na stanowisku zastąpił pułkownika Leszka Nadrowskiego.

Przekazanie obowiązków dowódcy 11 Mazurskiego Pułku Artylerii  odbyło się 24 lipca w Węgorzewie w obecności dowódcy Wojsk Lądowych generała broni Zbigniewa Głowienki.

Swoją obecnością jednostkę zaszczycili między innymi dowódca Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego generał dywizji Bogusław Samol, szef wojsk rakietowych i artylerii pułkownik Jarosław Kraszewski, byli dowódcy węgorzewskiej jednostki, dowódcy i przedstawiciele zaprzyjaźnionych jednostek wojskowych, przedstawiciele władz samorządowych oraz służb mundurowych powiatu węgorzewskiego.

Punktualnie o godzinie 11.00 dowódca uroczystości podpułkownik Krzysztof Brodecki złożył dowódcy Wojsk Lądowych generałowi broni Zbigniewowi Głowience meldunek o gotowości pododdziałów do uroczystego przekazania dowodzenia.

Po odczytaniu decyzji Ministra Obrony Narodowej dowódca Wojsk Lądowych przedstawił przebieg służby przyjmującego dowodzenie 11 Pułkiem Artylerii pułkownika Dariusza Adamczyka. Kulminacyjnym momentem uroczystości było przekazanie sztandaru jednostki wojskowej i złożenie meldunku o przyjęciu dowodzenia pułkiem.

W swoim przemówieniu żegnający się z mundurem pułkownik Nadrowski podziękował wszystkim za wspólną pracę i służbę. – Chcę również podziękować dowódcy Wojsk Lądowych, Panu generałowi broni Zbigniewowi Głowience, za to, co najważniejsze dla podwładnych, czyli być dobrze dowodzonym – tymi słowami zwrócił się do dowódcy Wojsk Lądowych pułkownik Nadrowski. Gen. Głowienka za wybitny dorobek w służbie wojskowej wręczył pułkownikowi Nadrowskiemu Kordzik Honorowy Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

– Głęboko wierzę, że dzięki wspólnemu wysiłkowi sprostamy wyzwaniom i przezwyciężymy ewentualne trudności – powiedział pułkownik Adamczyk, nowy dowódca 11 Pułku, tuż po przekazaniu sztandaru. – Cieszę się ze wspólnej służby z Wami – dodał, zwracając się do kadry i pracowników jednostki.

Ceremonię na placu musztry zakończyła defilada pododdziałów, po której wykonano pamiątkową fotografię uczestników uroczystości.

***
Pułkownik Dariusz Adamczyk jest absolwentem toruńskiej Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Rakietowych i Artylerii, którą ukończył w 1992 roku. Zawodową służbę wojskową rozpoczął od stanowiska dowódcy plutonu w 4 Pułku Artylerii w Kołobrzegu. W jednostce tej do 2000 roku zajmował kolejno stanowiska dowódcy baterii i szefa sztabu – zastępcy dowódcy dywizjonu. W 2000 roku został skierowany na 2-letnie studia w Akademii Obrony Narodowej, po ukończeniu których objął stanowisko specjalisty w Szefostwie Wojsk Rakietowych i Artylerii Dowództwa Wojsk Lądowych. W 2006 roku pełnił służbę w Polskim Kontyngencie Wojskowym UNDOF w Syrii jako starszy oficer operacyjny. W latach 2007–2009 pułkownik Adamczyk dowodził 6 dywizjonem artylerii samobieżnej wchodzącym w skład 1 Mazurskiej Brygady Artylerii. Podczas dowodzenia dywizjonem po raz drugi – jako dowódca XXX zmiany PKW UNDOF w Syrii – służył pod błękitną flagą ONZ. Po powrocie do kraju objął stanowisko dowódcy dywizjonu zabezpieczenia w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu. Kolejnym stanowiskiem służbowym pułkownika Adamczyka było stanowisko zastępcy dowódcy 11 Mazurskiego Pułku Artylerii w Węgorzewie. Od listopada 2011 roku do maja 2012 roku dowodził XXV zmianą PKW KFOR w Kosowie. Następnie został skierowany na podyplomowe studium dowódczo-sztabowe w Akademii Obrony Narodowej, a po jego ukończeniu z wyróżnieniem, w lipcu 2013 roku, został wyznaczony na stanowisko dowódcy 11 Mazurskiego Pułku Artylerii.

Źródło: kpt. Damian Zebzda/ 11 pa

PZ

autor zdjęć: chor. Sebastian Erbetowski

dodaj komentarz

komentarze


Armia Polska w drodze do Europy
 
Laureaci cyberkonkursu MON
Wojsko pomoże Słoweńcom
Nowy batalion czołgów na Podlasiu
Sprzęt inżynieryjny dla armii
Solo w FA-50
Wojsko wraca do Babimostu
Polka najlepsza w finale Pucharu Świata
Spotkanie szefa MON-u i sekretarza obrony USA
Rozkaz do „Burzy”
W WIM-ie otwarto nowoczesną klinikę urologii
Judoczka z CWZS-u z brązem mistrzostw Europy
O 200 OPW więcej na nowy rok szkolny
Wojsko w gotowości do ewakuacji Polaków ze Strefy Gazy
Ekspresowa pomoc
Futsal na zakończenie rywalizacji
Pierwszy polski Homar
Zanim wyruszą do Bagdadu
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Ferie z WOT? Zapisy już trwają
Nie ma nowoczesnej armii bez nowoczesnej optoelektroniki
Wojska specjalne dostały kolejne Black Hawki
Kolejna dostawa FA-50 dla wojska
Sportowcy CWZS-u czekają na wasze głosy
Polsko-koreańskie rozmowy
Nowe AWACS-y dla NATO
Koniec misji niemieckich przeciwlotników
Operacja NATO przy granicy z Rosją
Więcej pieniędzy na wojskowe mundury
Zawiszacy na manewrach u sąsiadów
Jak chronić granicę? Polacy podpowiedzą Finom
Podchorążowie świętują
„Sokół” wylądował
Polski dzień strzelania w Rumunii
Ostre strzelanie w Świętoszowie
Fiński debiut w Sojuszu
Biały wywiad nie zawiódł
Narodziny polskich sił morskich
Holandia i Dania przekażą Ukrainie F-16
Śmiertelny wypadek żołnierza
Więcej pieniędzy na nagrody
RBN o rezultatach szczytu NATO
Kiedy na kwalifikację?
Unijna pomoc dla Ukrainy
Wyższe diety dla przeciwlotników i radiotechników
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Szef MON-u o planach obrony kraju
„Pług” idzie na śmierć
Do Polski dotarła dostawa uzbrojenia z USA
Jest nowy rząd, ale bez zmian w MON-ie
Sojusz z branżowym liderem
Witkacy – piąty wieszcz?
PKW Orlik gotowy na misję
Zwycięstwo bez zwycięstwa
Dodatkowe świadczenie dla przyszłych kierowców wojskowych
Abramsy jadą na ukraiński front
Panczenistka i szpadzistka na podium Pucharu Świata
Najdłuższa noc

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO