moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Przekazanie dowodzenia w 11 Pułku

Pułkownik Dariusz Adamczyk został dowódcą 11 Mazurskiego Pułku Artylerii. Na stanowisku zastąpił pułkownika Leszka Nadrowskiego.

Przekazanie obowiązków dowódcy 11 Mazurskiego Pułku Artylerii  odbyło się 24 lipca w Węgorzewie w obecności dowódcy Wojsk Lądowych generała broni Zbigniewa Głowienki.

Swoją obecnością jednostkę zaszczycili między innymi dowódca Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego generał dywizji Bogusław Samol, szef wojsk rakietowych i artylerii pułkownik Jarosław Kraszewski, byli dowódcy węgorzewskiej jednostki, dowódcy i przedstawiciele zaprzyjaźnionych jednostek wojskowych, przedstawiciele władz samorządowych oraz służb mundurowych powiatu węgorzewskiego.

Punktualnie o godzinie 11.00 dowódca uroczystości podpułkownik Krzysztof Brodecki złożył dowódcy Wojsk Lądowych generałowi broni Zbigniewowi Głowience meldunek o gotowości pododdziałów do uroczystego przekazania dowodzenia.

Po odczytaniu decyzji Ministra Obrony Narodowej dowódca Wojsk Lądowych przedstawił przebieg służby przyjmującego dowodzenie 11 Pułkiem Artylerii pułkownika Dariusza Adamczyka. Kulminacyjnym momentem uroczystości było przekazanie sztandaru jednostki wojskowej i złożenie meldunku o przyjęciu dowodzenia pułkiem.

W swoim przemówieniu żegnający się z mundurem pułkownik Nadrowski podziękował wszystkim za wspólną pracę i służbę. – Chcę również podziękować dowódcy Wojsk Lądowych, Panu generałowi broni Zbigniewowi Głowience, za to, co najważniejsze dla podwładnych, czyli być dobrze dowodzonym – tymi słowami zwrócił się do dowódcy Wojsk Lądowych pułkownik Nadrowski. Gen. Głowienka za wybitny dorobek w służbie wojskowej wręczył pułkownikowi Nadrowskiemu Kordzik Honorowy Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

– Głęboko wierzę, że dzięki wspólnemu wysiłkowi sprostamy wyzwaniom i przezwyciężymy ewentualne trudności – powiedział pułkownik Adamczyk, nowy dowódca 11 Pułku, tuż po przekazaniu sztandaru. – Cieszę się ze wspólnej służby z Wami – dodał, zwracając się do kadry i pracowników jednostki.

Ceremonię na placu musztry zakończyła defilada pododdziałów, po której wykonano pamiątkową fotografię uczestników uroczystości.

***
Pułkownik Dariusz Adamczyk jest absolwentem toruńskiej Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Rakietowych i Artylerii, którą ukończył w 1992 roku. Zawodową służbę wojskową rozpoczął od stanowiska dowódcy plutonu w 4 Pułku Artylerii w Kołobrzegu. W jednostce tej do 2000 roku zajmował kolejno stanowiska dowódcy baterii i szefa sztabu – zastępcy dowódcy dywizjonu. W 2000 roku został skierowany na 2-letnie studia w Akademii Obrony Narodowej, po ukończeniu których objął stanowisko specjalisty w Szefostwie Wojsk Rakietowych i Artylerii Dowództwa Wojsk Lądowych. W 2006 roku pełnił służbę w Polskim Kontyngencie Wojskowym UNDOF w Syrii jako starszy oficer operacyjny. W latach 2007–2009 pułkownik Adamczyk dowodził 6 dywizjonem artylerii samobieżnej wchodzącym w skład 1 Mazurskiej Brygady Artylerii. Podczas dowodzenia dywizjonem po raz drugi – jako dowódca XXX zmiany PKW UNDOF w Syrii – służył pod błękitną flagą ONZ. Po powrocie do kraju objął stanowisko dowódcy dywizjonu zabezpieczenia w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu. Kolejnym stanowiskiem służbowym pułkownika Adamczyka było stanowisko zastępcy dowódcy 11 Mazurskiego Pułku Artylerii w Węgorzewie. Od listopada 2011 roku do maja 2012 roku dowodził XXV zmianą PKW KFOR w Kosowie. Następnie został skierowany na podyplomowe studium dowódczo-sztabowe w Akademii Obrony Narodowej, a po jego ukończeniu z wyróżnieniem, w lipcu 2013 roku, został wyznaczony na stanowisko dowódcy 11 Mazurskiego Pułku Artylerii.

Źródło: kpt. Damian Zebzda/ 11 pa

PZ

autor zdjęć: chor. Sebastian Erbetowski

dodaj komentarz

komentarze


Wkrótce certyfikacja WOT-u
 
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Policjanci szkolą wojsko
Ameryka daje wsparcie
Czy kraje UE sięgną po polską broń?
Sztandar dla cyberwojsk
AWACS-y dostarczone
Plan na szczyt
Żołnierze na najwyższym podium mistrzostw lekkoatletów
Najlepsze „tygrysy” są z Polski
Głos wschodniej flanki musi być słyszalny
Eurosatory 2024 idą na rekord
Inwestycja potrzebna jak tlen
Żołnierze bronią nas, my musimy zadbać o żołnierzy
Złoto taekwondzistki, srebro lekkoatletki i strzelczyń
Spadochroniarze w operacji TALO
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Rozporządzenie o utworzeniu strefy buforowej na granicy podpisane
Sejm rozpoczął prace nad prezydencką reformą
Więcej miejsc dla dobrowolsów
Pierwsi za sterami Apache
Terytorialsi przechodzą certyfikację
NATO on Northern Track
„Umieram jak Polak”
Baltops dla bezpiecznego Bałtyku
Musimy odpowiadać na wojnę hybrydową
„Osiodłać krowę”
Podchorążowie najlepszymi dżudokami
Mistrzowie Spike`ów
Gortat Team vs drużyna NATO
Wojskowi medycy niosą pomoc w Iraku
Unieszkodliwić dywersantów, pomóc poszkodowanym
Przesmyk w grze
Borsuk w Paryżu
Eksplozja w zakładach zbrojeniowych Mesko
Więcej pieniędzy za udział w ćwiczeniach
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Czego potrzebują żołnierze na granicy?
Trzy miecze pokoju
Pokazali swoją siłę
Włoskie Eurofightery na polskim niebie
Obradował Komitet Wojskowy Unii Europejskiej
Koszykarskie święto w Łodzi
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
„Niezwyciężonym” sporty zimowe niestraszne
AW149 wkrótce „made in Poland”
Docenić „misjonarzy”
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Latający radar
Wyrwali się z niemieckiego kotła
„Czarownice” nad Londynem
The Art of Protection of Historic Buildings and Monuments
Światowi liderzy o drodze do pokoju na Wschodzie
Podróż w ciemność
„Pierwsza Drużyna” na start
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Sześcioosobowe armie na start!
Kajakarze i wioślarze na podium

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO