moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję
Spadochroniarze zdobyli lotnisko

Ponad trzystu żołnierzy z bronią i pełnym wyposażeniem pokonało w nocy kilkadziesiąt kilometrów. Cel był jeden: zdobycie lotniska na terenie przeciwnika. Do szturmu ruszyli tuż po wschodzie słońca. Tak się rozpoczęła „Pantera 13” – ćwiczenia 18 Batalionu Powietrznodesantowego. Na poligonie w Wędrzynie szkoliło się ponad pół tysiąca spadochroniarzy.

Żołnierze, oprócz zdobycia i utrzymania lotniska, trenowali także obronę w nocy i natarcie w dzień, strzelanie podczas patrolu, w terenie zabudowanym i w lesie. Prowadzili też działania artyleryjskie – strzelali z moździerzy, rakiet Grom i przeciwpancernych pocisków kierowanych Spike.

Czytaj więcej na portalu polska-zbrojna.pl

Fot. kpt. Marcin Gil
Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO